21.04.2017

Przetargi na gigantyczne w skali Suwałk inwestycje drogowe. Początek Trasy Wschodniej [zdjęcia]

Ratusz ogłosił właśnie przetargi na wykonanie największych w historii Suwałk inwestycji drogowych. Ich szacunkowa wartość to blisko 80 milionów złotych. Realizacja dróg zależy od dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

Jeśli to zostanie przyznane inwestycje ruszą jeszcze w tym roku i zakończą się jesienią 2018 roku.

Mowa o budowie Armii Krajowej na odcinku od ulicy Pułaskiego do ulicy Północnej, przebiciem ulicy Leśnej do ulicy Utrata oraz budowie zupełnie nowej drogi od ulicy Sejneńskiej do Utraty z mostem i tunelem pod torami. Projekty zostały zgłoszone w Regionalnym Programie Operacyjnym, ich łączna szacunkowa wartość to 78,626 mln zł.

– W historii Suwałk nie realizowaliśmy jeszcze inwestycji drogowych z tak dużym rozmachem. Liczę na to, że co najmniej dwa wnioski zostaną dofinansowane – mówił po złożeniu wniosków o dofinansowanie w Białymstoku prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz

Aby złożone przez suwalski magistrat projekty były lepiej oceniane w rankingu, który będzie decydował o przyznaniu dofinasowania, ratusz już rozpoczął procedury przetargowe dla wszystkich trzech inwestycji. W przetargach znalazły się zapisy, że te zostaną unieważnione w przypadku nie przyznania dofinansowania. Przetargi zostaną rozstrzygnięte w połowie maja. O przyznaniu dotacji będzie wiadomo pod koniec maja.

Ogłoszone przetargi to:
Przebudowa ul. Sejneńskiej od granic administracyjnych miasta do torów wraz z budową odcinka od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata z mostem i tunelem pod torami
Przetarg obejmuje dwa etapy. Przebudowę ul. Sejneńskiej na odcinku o długości ok 1,9 km od ulicy Młynarskiej do granicy administracyjnej miasta. Drugi etap przetargu to budowa nowej drogi na odcinku o długości ponad 1,5 km od ul. Sejneńskiej do ul. Utrata wraz z budową tunelu pod linią kolejową i mostu na rzece. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie także rozbudowa ulicy Utrata na odcinku od ul. Staniszewskiego do ul. Mereckiego oraz budowa nowego odcinka ulicy Staniszewskiego. Szacunkowa wartość tej inwestycji to ponad 47 mln zł.

Nowa droga, wybudowana w ramach projektu i po wybudowaniu pozostałych odcinków tzw. „Trasy wschodniej” będzie stanowiła część docelowego przebiegu DW nr 655 w granicach miasta.

Przebudowa ulicy Leśnej z przebiciem do ulicy Utrata wraz z przebudową skrzyżowań w docelowym przebiegu drogi woj. nr 655.
Przebudowie ulegnie fragmentu ul. Leśnej na odcinku Krakowskiej do  Wojska Polskiego. Wybudowany zostanie także nowy odcinek ul. Leśnej, od Wojska Polskiego do Utraty.  Droga będzie miała długość ponad 1,7 km.

Przebudowa układu komunikacyjnego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 655 na terenie miasta Suwałki - V etap (odc. od ul. Pułaskiego do ul. Północnej)

Inwestycja zakłada wybudowanie nowej drogi od ul. Pułaskiego do ul. Północnej wraz ze skrzyżowaniem z ul. Północną. Nowy odcinek będzie miał długość ok. 2,2 km i będzie stanowił dojazd do osiedla mieszkaniowego Kamena oraz Fabryki Mebli Forte i też stanowi część tzw. „Trasy Wschodniej” czyli nowego przebiegu DW nr 655 w granicach miasta.


(pkr)

udostępnij na fabebook
21.04.2017, 20:42:48

ajwaj..

...będzie metro w Suwałkach?

21.04.2017, 13:23:56

pawel

Szkoda ze nie mozna przebic sie przez Kamenę i połączyć z sejnejską

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie