06.07.2019

RESO Suwałki 10,5 - ZWM Dojnikowscy Biegi Pełne Energii. Emocje udzielały się wszystkim [zdjęcia]

Od maluchów do 15-latków. Pół tysiąca dziewcząt i chłopców z Polski, Litwy, Niemiec i USA stanęło na starcie ZWM Dojnikowscy Biegów Pełnych Energii.

Rywalizacja najmłodszych  rozpoczynała tegoroczną edycje Reso-Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Poprzedziła ja minuta ciszy dla uczczenia pamięci zmarłej wczoraj Jadwigi Olbryś, zasłużonej dla suwalskiego sportu byłej naczelnik i zastępcy naczelnika Wydziału Oświaty, Wychowania i Sportu Urzędu Miejskiego, wiceprezes zarządu Wigry Suwałki S.A., członkini Rady Sportu przy Prezydencie Suwałk.

W Biegu Krasnoludków na 200 m maluchy biegły ze swoimi rodzicami lub na ich rękach, a za nimi już samodzielnie przedszkolacy. Na trzykrotnie dłuższym dystansie zażarcie ścigali się uczniowie szkół podstawowych urodzeni w latach 2009-20011.  Ich starsi koledzy z roczników 2004-2018 rywalizowali na 900 m.    

Nie było zwycięzców i pokonanych, liczył się udział  Zapewne na równi zawody przeżywali uczestnicy, jak i kibicujący im najbliżsi. Był finisz na czerwonym dywanie, na mecie czekały pamiątkowe medale, a wokół wiele atrakcji przygotowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Niepubliczną Terapeutyczna Szkołę Podstawową „Bajka”.

Fot. Wojciech Drażba i Miłosz Kozakiewicz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
13.09.2019

Dam pracę

13.09.2019

remont domu

Dodaj nowe ogoszenie