16.04.2018

Suwalski zespół ma szansę zagrać na Openerze. Głosujmy na Uglę!

Zespół Ugla wraz z dwójką innych wykonawców znalazł się w finale prestiżowego konkursu Firestone Headliners of Tomorrow, którego przewodniczącą jury była Monika Brodka.

Od 15 do 29 kwietnia na stronie internetowej https://www.konkursfirestone.pl/ trwa głosowanie internetowe na najlepsze nagranie video z koncertu finałowego, a nagrodą główną jest koncert na Open'er Festival w Gdyni. 
- Staramy się dotrzeć do jak największego grona odbiorców i prosimy o wsparcie w głosowaniu, gdyż możliwość zagrania na tak wspaniałym festiwalu muzycznym jest naszym marzeniem. Bylibyśmy ogromnie wdzięczni, gdyby zechcieli Państwo wziąć udział w głosowaniu - zwraca się Magdalena Sowul, założycielka zespołu.


Ugla to kwartet, którego liderką, autorką muzyki i tekstów jest suwalczanka - Magdalena Sowul – wokalistka i klarnecistka z klasycznym wykształceniem, jednocześnie poszukująca alternatywnych form ekspresji dźwiękowej; laureatka 47. Festiwalu FAMA 2017 w kategorii Wokaliści.  Zespół wykorzystuje akustyczne instrumentarium i wykonuje autorskie piosenki łącząc transową energię z delikatnością. W warstwie kompozycyjnej bazują na technice live loopingu – zapętlania, przetwarzania i nakładania na siebie kolejnych warstw prostych motywów. Eksperymentują z barwą instrumentów wykorzystując efekty, a formy ich utworów zawierają dozę niedookreśloności otwartą na improwizację. Tworzą harmoniczne przestrzenie, które korespondują z introspektywnym charakterem tekstów. W ich brzmieniu inspiracje muzyką ludową różnych kultur mieszają się z minimalizmem, tradycja pieśniarska z elektroniką i awangardowym eksperymentem. Ugla w języku islandzkim oznacza sowę.

Zespół tworzą: Magdalena Sowul – śpiew, klarnet, OP-1, looper; Sebastian Świąder – skrzypce, looper; Maciej Wróbel – perkusja oraz Michał Mościcki – kontrabas.

Fot. Mikołaj Starzyński

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.23.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2553 4.3413
USD 0.00% 3.6195 3.6927
GBP 0.00% 4.8042 4.9012
CHF 0.00% 3.7679 3.8441
Dodaj nowe ogoszenie