01.03.2018

Szkoła Podstawowa nr 4. Powstanie nowy budynek na 10 klas [zdjęcia]

Władze Suwałk chcą rozbudować Szkołę Podstawową nr 4 . Ogłosiły przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej potrzebnej do rozpoczęcia inwestycji. Niewykluczone, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku.

Projektant, który wygra zamówienie, będzie musiał zaprojektować trzykondygnacyjny budynek z piwnicą, w którym docelowo znajdzie się miejsce na zupełnie 10 nowych sal lekcyjnych, które pomieszczą aż 300 uczniów. Dokumentacja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

Widzimy, że intensywnie rozbudowuje się południowa część Suwałk. Tylko w ostatnich kilku latach powstały tam trzy duże osiedla wielorodzinne, a w budowie jest już kolejne. Mieszkańcy tych osiedli to młodzi ludzie z dziećmi. Musimy zapewnić tym dzieciom miejsce i odpowiednie warunki do nauki – tłumaczy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Rozważany był pomysł budowy całkiem nowej szkoły, taka znajduje się w planach osiedla przy Staniszewskiego, wylotówce do Płociczna. Stanęło na powiększeniu „Czwórki”, oddanej do użytku 55 lat temu. Nie było wtedy tylu domów jednorodzinnych na osiedlach  Zastawie czy Hańcza, ani bloków przy Sportowej i Wojska Polskiego. Teraz między Sportową a Utrata rośnie Sobola Biel, wkrótce rozpocznie się budowa osiedla przy Poznańskiej.     

To już druga próba zaprojektowania rozbudowy budynków dydaktycznych Szkoły Podstawowej nr 4 w Suwałkach. W ubiegłym roku jedna z firm podjęła się tego zadania jednak ostatecznie nie spełniła oczekiwań suwalskiego samorządu. Projekt trafił do kosza, bo inwestycja była lokowana na terenie szkolnego dziedzińca.

Teraz, rozbudowa szkoły o nowy budynek wraz z łącznikiem do istniejącego obiektu ma mieć miejsce od strony północno – zachodniej. Z niewykorzystanego dzisiaj terenu trzeba będzie pousuwać drzewa i przesunąć ogrodzenie.   

- Drogę położoną między Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym a Szkołą nr 4, która prowadzi od Wojska Polskiego do ulicy Spokojnej, przesuniemy bliżej Ośrodka – tłumaczył prezydent podczas środowej sesji Rady Miejskiej.   

Zakresem projektu należy objąć również niezbędną przebudowę istniejącego budynku w miejscu włączenia nowego skrzydła. Oba obiekty tj. istniejący i nowoprojektowany funkcjonalnie mają stanowić całość.

Nowy budynek o trzech kondygnacjach nadziemnych i w całości podpiwniczony z przeznaczeniem dla 10 oddziałów ma mieć również świetlicę o powierzchni minimum 100 m2, wypożyczalnię książek (100 m2) i czytelnię (60m2), pomieszczenia gospodarcze i łazienki na kazdej kondygnacji, windę dla niepełnosprawnych,szatnie i magazyny w piwnicy.

Zgodnie z zamówieniem projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Termin to 30 września. Sama inwestycja zostanie zrealizowana w latach kolejnych.

Źródło: UM Suwałki

Fot. suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.22.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.18% 4.2390 4.3246
USD 0.24% 3.7325 3.8079
GBP 0.80% 4.9234 5.0228
CHF 0.05% 3.7422 3.8178
21.03.2019

Sprzedam Xboxa 360

Dodaj nowe ogoszenie