17.03.2017

Ul. Południowa w Raczkach i droga Bolcie- Leszkiemie z dofinansowaniem województwa [zdjęcia]

W Starostwie Powiatowym w Suwałkach odbyło się w piątek uroczyste podpisanie umów na dofinansowanie remontów dróg na terenie powiatu suwalskiego. Mowa o ulicy Południowej w Raczkach oraz o drodze Bolcie – Leszkiemie w Gminie Wiżajny.

- Ulica Południowa w Raczkach przez kilka miesięcy pełniła role łącznika miedzy obwodnica Augustowa a trasą na Olecko. Poruszało się nią mnóstwo pojazdów, także ciężkich samochodów. W efekcie droga została bardzo zniszczona i wymaga remontu – mówił Szczepan Ołdakowski, starosta powiatu suwalskiego.

Nowy łącznik został oficjalnie otwarty 25 listopada ubiegłego roku i od tamtej pory samochody jadące w kierunku Olecka omijają Raczki.

Remont ulicy Południowej planowany jest na odcinku o długości 690 metrów. Przebudowana zostanie jezdnia, chodniki oraz zmodernizowane zostanie dość niebezpieczne skrzyżowanie z ulicą Nowe Osiedle. Wartość inwestycji to 790 tys. złotych. Koszty remontu poniosą trzy podmioty: 300 tys. zł wyłoży Województwo Podlaskie, 220 tys. zł Gmina Raczki i resztę – 270 tys. zł – Powiat Suwalski.

Natomiast rozbudowa drogi Bolcie- Leszkiemie będzie kosztowała 200 tys. złotych. To część Trasy Rowerowej Polski wschodniej Green Velo.

- Starostwo powiatowe nie ma możliwości poszukiwania dofinansowania zewnętrznego na remonty dróg. Każda złotówka na ten cel jest dla nas bardzo ważna. Dziękuję za pomoc województwa- mówił starosta Ołdakowski.

Wspomniał, że potrzeby powiatu w kwestii remontu dróg są bardzo duże.

- Wiele trzeba zrobić. W tym roku na remonty dróg planujemy wydać około 7 milionów złotych – dodał.

- Zależy nam na dobrej współpracy z powiatami i samorządami. Im lepszy stan dróg, tym krótszy czas dojazdu. Suwalszczyzna to rejony bardzo atrakcyjne turystycznie i drogi, a także ścieżki rowerowe powinny być w jak najlepszym stanie – mówił marszałek województwa podlaskiego Jerzy Leszczyński.

 (just)

[25.11.2016] Obwodnica Raczek już otwarta. Ciężarówki oszczędzą ulice [wideo i zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sonda

W niedzielę, w swoim drugim meczu grupowym mistrzostw świata z Kolumbią reprezentacja Polski

wygra
zremisuje
przegra
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.21.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.34% 4.2632 4.3494
USD 0.71% 3.6877 3.7621
GBP 0.15% 4.8554 4.9534
CHF 0.74% 3.7079 3.7829
Dodaj nowe ogoszenie