12.04.2019

Zespół Szkół Technicznych. Po wakacjach boiska zastąpią księżycowy krajobraz [zdjęcia]

Z nowym rokiem szkolnym ma zostać otwarty zmodernizowany kompleks sportowy przy Zespole Szkół Technicznych. Boiska będą droższe i oddane znacznie później niż pierwotnie planowano.

Ratusz rozstrzygnął właśnie przetarg i wybrał wykonawcę, który dokończy budowę. Kontrakt ma zostać podpisany lada dzień.

Przetarg wygrała PANORAMA Obiekty Sportowe Sp z o.o. z Piaseczna , która zaoferowała najkorzystniejsze warunki w przetargu, do którego stanęło aż pięć firm z całej Polski. Zwycięzcy zadeklarowali się wykonać prace za niespełna 3,8 miliona złotych. To blisko półtora miliona mniej, niż najdroższa oferta w przetargu, zaproponowana przez firmę TAMEX Obiekty Sportowe z Warszawy.

Był to już drugi rozstrzygnięty przetarg na wykonanie kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Technicznych. Latem 2017 roku, po otrzymaniu milionowej dotacji ze środków Funduszy Rozwoju Kultury Fizycznej z Ministerstwa Sportu i Turystyki, w suwalskim ratuszu zapadła decyzja o przebudowie boisk przy Sejneńskiej na wzór kompleksu, który powstał przy Szkóle Podstawowej nr 10.

I tak w listopadzie 2017 roku przetarg za 3,9 mln zł wygrała firma DBM SERVICES z Warszawy. Po roku boiska miały być gotowe, jednak z powodu braku postępów i niewywiązywania się wykonawcy z obowiązków, miasto po kilku miesiącach zdecydowało się zerwać kontrakt. Porzucony teren budowy pozostał nieruszony do czasu wyboru nowego wykonawcy.

W efekcie za nowe boiska przy szkole zapłacimy więcej. Nowa firma z Piaseczna wyceniła dokończenie robót na blisko taką kwotę, za jaką w listopadzie 2017 roku poprzedni wykonawca zobowiązał się wybudować cały kompleks. To efekt podwyżki cen na rynku budowlanym przez ostatnie półtora roku.

Z czego będą mogli cieszyć się uczniowie ZST? Na pewno z nowego boiska do piłki nożnej o nawierzchni z trawy syntetycznej o wymiarach pola gry 46 x 73 m i trzytorowej bieżni o długości 300 metrów dookoła. Bieżnia będzie miała zeskok do skoku w dal oraz odcinek do prosty do biegów krótkodystansowych.

Ponadto w miejscu starego boiska asfaltowego powstanie poliuretanowe boisko wielofunkcyjne (33x44m) do koszykówki i piłki ręcznej, a tuż obok nowa siłownia plenerowa. Wybudowany zostanie też nowy budynek zaplecza sanitarno-szatniowego. Już dziś widać jego fundamenty. Nowy wykonawca na dokończenie całej budowy ma czas do końca sierpnia.

(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie