28.11.2018

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3:1. Jeszcze dwie szanse na przełamanie

Biało-Niebiescy próbowali w Chojnicach ze wszystkich sił, ale nie dali rady przerwać fatalnej passy, zaliczyli kolejny, 11. już mecz bez zwycięstwa i trzecią z rzędu porażkę.

Wigry nie wygrały we wrześniu, październiku i listopadzie. Trzeba mieć nadzieję, że smak zwyciestwa przypomną sobie w grudniu. W tę sobotę grają w Głogowie, a najprawdobniej w nastepną niedzielę, 9 grudnia podejmą Odrę Opole. Wystarczy jeden sukces, żeby uciec z zagrożonej strefy.

Opuścić spadkowe miejsce drużyna Ariela Jakubowskiego, w ktorej zabrakło, niestety, Karola Mackiewicza, bardzo chciała już po zaległym meczu w Chojnicach. Bialo-Niebiescy zaatakowali rutynowych gospodarzy, zaliczyli mocny początek. Szarżujący w polu karnym miejscowych Filip Karbowy padł na murawę w starciu z Michalskim, ale sędzia pokazał, że nic tam nie było. Potem silnym dośrodkowaniem po ziemi zagrożenie stworzył Paweł Olszewski, a wreszcie Filip Karbowy, po dośrodkowaniu na bliższy słupek, pomylil się o centymetry.

Pierwszy kwadrans meczu należał do Wigier, a w 16 minucie to gospodarze strzelili gola. Po wrzutce ze skrzydła. Miłosz Przybecki z półwoleja uderzył nie do obrony. Chwilę później strzelec bramki mógl cieszyć się z asysty, ale Janusz Surdykowski fatalnie spudlował. Po akcji Pawła Zawistowskiego, który znalazł się w sytuacji  sam na sam, Damiana Weglarza uratowal słupek, ale podczas kolejnej naszego bramkarza przedryblował Tomasz Mikołajczak i po 24 minutach Chojniczanka prowadziła już 2:0.

Wigry nie dawały za wygraną, jeszcze przed przerwą próbowały zdobyć kontaktowego gola i naprawdę niewiele brakowało. Bramkarz Chojniczanki dwukrotnie obronił uderzenia Kamila Sabiłły i Filipa Karbowego z piątego metra. Potem Robert Bartczak, w sytuacji  sam na sam z Radosławem Janukiewiczem, kopnął piłkę obok bramkarza i zmierzającą do bramki piłkę wybił Michalski.

Niedlugo po przerwie bramkarz Chojniczanki instynktownie nogami odbił piłke po strzale Roberta Bartczaka. Radosław Janukiewicz nie miał już szans dziesięć minut później, kiedy to Martin Adamec popisał się fantastycznym strzałem z ponad 20 metrów.

Bramka kontaktowa wlała nadzieję w serca Biało-Niebieskich. Zaczęli jeszcze bardziej ochoczo atakować, ale narażali sie jednocześnie na kontry.

W 79 minucie Tomasz Mikołajczak huknął lewą nogą z szóstego metra tuż obok słupka. W 85. minucie losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Po koronkowej akcji, bramkę na 3:1 dla Chojniczanki strzelił Damian Piotrowski.

Przegrały Wigry, a w Nowym Saczu nie dała też rady Odra Opole, nasz niedoszły ubiegłosobotni rywal. Sandecja została nowym wiceliderem, bo drugi remis z rzędu, tym razem w Katowicach zanotował ŁKS Łódź. Do łodzian zbliżyła się mocno ostatnio rozpędzona Stal Mielec, a coraz sprawniej w góre tabeli wspina się Bruk-Bet Termalica Nieciecza, ktora poskromiła apetyty Podbeskidzia Bielsko-Biała.

pkr, WD

Zaległe mecze 19. kolejki

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 3 : 1 (2:0)

Gole: Miłosz Przybecki 16, Tomasz Mikołajczak 24, Damian Piotrowski 85 – Martin Adamec 66

Żółte kartki: Seweryn Michalski, Oskar Paprzycki - Robert Bartczak, Damian Pawłowski

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Hubert Wołąkiewicz, Tomasz Boczek, Seweryn Michalski, Przemysław Pietruszka, Miłosz Przybecki (71. Tomasz Foszmańczyk), Oskar Paprzycki, Paweł Zawistowski, Piotr Grzelczak (55. Damian Piotrowski), Tomasz Mikołajczak, Janusz Surdykowski (67. Krzysztof Danielewicz)

Wigry: Damian Węglarz - Piotr Kwaśniewski, Arkadiusz Najemski (88. Adrian Piekarski), Adrian Karankiewicz, Aron Stasiak (58. Bartosz Bida), Martin Adamec, Damian Pawłowski, Filip Karbowy, Bartosz Olszewski, Kamil Sabiłło (88. Paweł Kaczmarczyk), Robert Bartczak.

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Pozostałe wyniki:

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1 : 0 (0:0)

Gol: Florin Purece 81

Żółte kartki: Michał Skóraś, Mateusz Skupczak - Valērijs Šabala

Sandecja Nowy Sącz – Odra Opole 2 : 0 (1:0)

Gole: Bartłomiej Dudzic 43, Maciej Małkowski 88 karny

Żółte kartki: Rafał Niziołek, Mateusz Czyżycki, Mateusz Bodzioch (Odra)

Stal Mielec - Puszcza Niepołomice 1 : 0 (1:0)

Gol: Stawarczyk (samobójczy) 34

W 68. min. Tomasiewicz (Stal) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Soljić – Stępień, Drzazga, Bartków, Ryndak

GKS Katowice - ŁKS Łódź 1 : 1 (0:0)

Gole: Kamil Rozmus 66 (s) - Jewhen Radionow 90 (k)

Żółte kartki: Adam Frańczak x 2, Grzegorz Piesio, Mateusz Mączyński, Jakub Wawrzyniak – Bartłomiej Kalinkowski.
Czerwona kartka (za dwie żółte): Adrian Frańczak (Katowice, 72. minuta).

8 goli - Valērijs Šabala (Podbeskidzie Bielsko-Biała),

7 goli - Krzysztof Drzazga (Puszcza Niepołomice), Juliusz Letniowski (Bytovia Bytów), Łukasz Sierpina (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Jakub Wróbel (Garbarnia Kraków)

6 goli - Martin Adamec (Wigry), Roman Gergel (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź), Szymon Lewicki (Raków Częstochowa), Maciej Małkowski (Sandecja Nowy Sącz), Kamil Szymura (GKS 1962 Jastrzębie),