17.08.2018

GKS Katowice - Wigry Suwałki w sobotę o 20.00. Piątek pełen niespodzianek [u nas relacja live]

Połowa drużyn I ligi, ta z górnej części tabeli, ma dzisiaj po 7 punktów. Przedostatni GKS Katowice zgromadził o trzy oczka mniej i w sobotę u siebie powalczy o kolejne z Wigrami Suwałki.

W otwierającym piątą kolejkę spotkaniu spadkowiczów w Niecieczy padł remis 1:1. Bruk-Bet prowadził, ale jeszcze pod koniec pierwszej połowy czerwoną kartką został ukarany zawodnik gospodarzy Rafał Grzelak. Sandecja wyrównała 10 minut po zmianie stron, jednak nie zdołała zadać decydującego ciosu. Podział punktów nie zadowalił żadnej ze stron. Marzące o błyskawicznym powrocie do ekstraklasy zespoły

Drugiej porażki z rzędu doznała Odra Opole, która po trzech kolejkach była liderem I ligi. Drużyna, w której występują Paweł Baranowski i  Mariusz Rybicki, byli gracze Wigier, u siebie uległa GKS-owi 1926 Jastrzębie. Beniaminek z Jastrzębia-Zdroju odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie.

O ile wynik w Opolu był niespodzianką, to już sensacją trzeba nazwać gładką wygraną Stomilu w Tychach. Olsztynianie dowodzą, że trudności dodatkowo motywują i jednoczą zespół. Latem z klubu ze stolicy Warmii uciekał, kto tylko mógł. Ci, którzy zostali, w tym sezonie spisują się bardzo dobrze. Stomil ma jeden zalegly mecz i 7 punktów - tyle, ile faworyzowana Chojniczanka Chojnice, z którą niedawno punktami podzieliły sie Wigry, a która tym razem ledwie zremisowała z Puszczą Niepołomice.

Na koniec dnia niemiłą dla swoich fanów niespodziankę sprawiła Stal Mielec, typowana jako pewniak do awansu. Ekipa Artura Skowronka na własnym stadionie uznała wyższość Podbeskidzia Bielsko-Biała.

W tabeli I ligi panuje taki ścisk, że nawet zajmujące 12. miejsce Wigry w sobotę wieczorem będą mogły cieszyc się z pozycji lidera. Warunek jest jeden, muszą wygrać w Katowicach po raz trzeci z rzędu. W poprzednich dwóch sezonach Biało-Niebiescy  zwyciężali na wyjeździe GieKSę 1:0. Jaki wynik padnie tym razem, będą mogli Państwo sprawdzić śledząc naszą relację na żywo.

Wojciech Drażba

Wyniki i pary 5. kolejki

Piątek, 17.08.

Odra Opole - GKS 1962 Jastrzębie (Jastrzębie Zdrój)  1 : 2 (0:1)

Gole: Sebastian Bonecki 77 - Bartosz Jaroszek 18, Farid Ali 70

Żółte kartki: Paweł Baranowski, Jakub Habusta, Mateusz Czyżycki – Dawid Gojny, Bartosz Jaroszek, Farid Ali, Maciej Spychała, Dominik Kulawiak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz  1 : 1 (1:0)

Gole: Vladislavs Gutkovskis 29 - Maciej Małkowski 58

Żółte kartki: Dawid Szymonowicz – Damian Chmiel, Mateusz Klichowicz, Dawid Flaszka, Mariusz Gabrych.

Czerwona kartka: Rafał Grzelak (43. minuta, Bruk-Bet Termalica, za brutalny faul)

GKS Tychy - Stomil Olsztyn  0 : 3 (0:1)

Gole: Wołodymyr Tanczyk 39, Grzegorz Lech 67, Michał Góral 71

Żółta kartka: Mateusz Grzybek (GKS)

Chojniczanka Chojnice - Puszcza Niepołomice  1 : 1 (1:0)

Gole: Wojciech Trochim 30 - Marek Kuzma 90

Żółte kartki: Oskar Paprzycki, Tomasz Foszmańczyk, Przemysław Pietruszka – Michał Mikołajczyk, Piotr Stawarczyk

Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała  0 : 1 (0:0)

Gol: Łukasz Sierpina 66

Żółte kartki: Maksymilian Banaszewski, Josip Šoljić, Krystian Getinger, Łukasz Wroński, Marcel Gąsior – Dominik Jończy, Valerijs Šabala, Bartosz Jaroch, Rafał Leszczyński, Kacper  Kostorz

Snajperzy:

3 gole - Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), Michał Jakóbowski (Bytovia Bytów), Wojciech Trochim (Chojniczanka Chojnice),