14.02.2017

Wigry Suwałki – Piunik Erywań 2:0. To już był kawałek futbolu

W swoim drugim meczu kontrolnym podczas zgrupowania na Cyprze suwalscy pierwszoligowcy, po golach Damiana Kądziora z karnego i Mateusza Radeckiego wygrali 2:0 z Piunikiem Erywań, trzecią drużyną ekstraklasy Armenii.

Z zespołem, który co roku uczestniczy w europejskich pucharach Wigry także na Cyprze mierzyły się już przed rokiem (na zdjęciu). W 55 minucie, przy wyniku 0:0, mecz został przerwany z powodu ulewy. Tym razem pogoda nie sprawiła psikusa, a biało-niebiescy od początku do końca dyktowali warunki gry.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że potrafiliśmy zdominować tak silnego rywala – mówi Dominik Nowak, trener Wigier. – Cieszy też, że popełniamy coraz mniej błędów. Piunik oddał na nasza bramkę raptem dwa celne strzały, a my stworzyliśmy wiele dogodnych sytuacji.

Wigry wyszly na prowadzenie w 13 minucie po koronkowej akcji, przerwanej przez Ormian faulem w polu karnym na Kamilu Zapolniku. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Damian Kądzior. W 68 minucie suwalczanie rozklepali przeciwników, w sytuacji sam na sam znalazł się Mateusz Radecki, który minął bramkarza i kopnął piłkę do siatki. Skończyło się 2:0, ale zwycięstwo Wigier mogło być wyższe.

- Najbardziej zadowolony jestem z tego, że drużyna prezentowała to, co sobie założyliśmy – sprawnie przechodziła z obrony do ataku, i odwrotnie – przekonuje Dominik Nowak. – Na treningach pracujemy nad organizacją gry i cieszy, że wychodzi to nam coraz lepiej.

Suwalski zespół będzie miał jeden dzień więcej na ćwiczenia, bo pierwotnie planowany na ten piątek mecz z młodzieżową drużyną Spartaka Moskwa został przełożony na sobotę. Przez ten czas do zdrowia powinni wrócić narzekający na bóle w kolanie Omar Santana i Rafał Remisz, którzy nie wystąpili przeciwko Piunikowi.