26.02.2019

Z Wigier Suwałki do Pogoni Lębork

Do grającego już w Pogoni Lębork byłego piłkarza Wigier Suwałki pomocnika Aleksandara Atanackovića (Serbia) w zimowej przerwie w rozgrywkach dołączył drugi piłkarz, wychowanek Wigier Michał Jeruć.

Michał,  defensywny pomocnik mogący grać także jako środkowy obrońca, ostatnie 1,5 roku spędził w czwartoligowym Orkanie Rumia. 

Urodzony 19 kwietnia 1997 roku piłkarz mierzy 186 cm wzrostu przy 86 kg wagi. Wyróżnikiem Jerucia jest twardy styl gry, nieustępliwość, odbiór górnych piłek. Dużo biega co pokazał w zimowych sparingach. W Pogoni sumiennie przepracował cały okres przygotowawczy.

Potrzebowałem zmiany, wyzwań i dlatego zdecydowałem się na grę w Pogoni. Kto mnie zna wie, że daje z siebie zawsze 100%. Chcę to pokazać wiosną na boisku – deklaruje zawodnik.

Michał Jeruć to wychowanek Wigier Suwałki. Spędził tam aż 12 lat przechodząc przez wszystkie szczeble szkolenia. W drużynach pełnił najczęściej funkcję kapitana. W wieku 15 lat zaczął trenować i grać w rezerwach Wigier w 4 lidze łącząc grę z występami w juniorach starszych walczących w barażach o Centralną Ligę Juniorów. Jako wyróżniający zawodnik uczestniczył też w treningach pierwszego zespołu (II liga) w którym bliżej poznał dziś naszego zawodnika, a wtedy piłkarza drugoligowca z Suwałk Alaksandara Atanackovicia. 

Równolegle z grą w klubie Jeruć występował w kadrze województwa podlaskiego, grając w jednej drużynie m.in. z Bartoszem Drągowskim (obecnie Serie A FC Empoli). W międzyczasie defensywny zawodnik zaliczył testy w Legii Warszawa i wystąpił w programie Piłkarski Diament. 

Po skończeniu szkoły średniej Michał Jeruć przeniósł się na Pomorze i rozpoczął studia na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dziś jest na III roku studiów. Na uczelni poznał naszego bramkarza Patryka Labudę. Obecnie razem uczestniczą w kursie trenerskim UEFA C. 

W ostatnich 2 i pół roku Jeruć trenował najpierw w Arce, potem grał w Czarnych Pruszcz Gdański (V liga) i pół roku w Centrum Pelplin gdzie był podstawowym zawodnikiem. Drużyna ta wycofała się po pół roku z ligi. Ostatnim klubem naszego nowego zawodnika był Orkan Rumia. W tym sezonie zdobył dla rumian 2 bramki. W Orkanie Jeruć spędził 1,5 roku zaliczając w międzyczasie testy w Gryfie Wejherowo, Bytovii Bytów czy KS Chwaszczyno.

 

Janusz Pomorski - Pogoń Lębork

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.03% 4.2624 4.3486
USD 0.16% 3.8182 3.8954
GBP 0.87% 4.8243 4.9217
CHF 0.10% 3.7853 3.8617
Dodaj nowe ogoszenie