15.10.2017

Ślepsk wciąż niepokonany, ale stracił drugiego seta [zdjęcia]

W trzeciej kolejce trzecie zwycięstwo w I lidze odnieśli siatkarze Ślepska Suwałki, którzy we własnej hali pokonali 3:1 SMS PZPS Spała, ale po raz drugi w sezonie po stronie strat zapisali przegranego seta. Pomimo tego suwalczanie, dzięki lepszemu stosunkowi setów, objęli prowadzenie w tabeli. MVP meczu został środkowy bloku Ślepska Cezary Sapiński.

- Przegraliśmy trzeciego seta bo podeszliśmy do nieco zbyt pewni siebie – mówił po meczu środkowy Ślepska Cezary Saopiński, wybrany na MVP tego spotkania. – To był nasz błąd, bowiem spalska nie poddała się,  nie załamała, pokazała serce do gry, walczyła o każą piłkę. To plus nasze błędy sprawiło, ze goście odskoczyli nam na kilka punktów i chociaż udało się nam doprowadzić do remisu 24:24, to jednak Spała zdobyła dwa kolejne punkty, a ostatni po pięknej akcji i wygrała seta. Na szczęście był to tylko jeden set naszego przestoju. W czwartym wróciliśmy do swojej gry, wygraliśmy pewnie tego seta i mecz. A ja cieszę się z wyboru na MVP spotkania.

Osiem pierwszych punktów podzieliły między siebie oba zespoły. Przy stanie 4:4 trzykrotnie (dwa razy atak i raz blok) punktował środkowy bloku Ślepska Cezary Sapiński, punkt dla Ślepska atakiem w aut dołożył Artur Sługocki i gospodarze objęli prowadzenie 8:4. Kolejną punktową serię Ślepska przy stanie 9:7 rozpoczęła autowa zagrywka Mateusza Poręby, swoje dołożył potrójny blok Ślepska oraz Sapiński zagrywką i Wojciech Winnik wpychając piłkę między blok i siatkę i Ślepsk prowadził już 13:7. pięcio-sześcio punktową przewagę suwalczanie utrzymywali do stanu 22:17, przy którym kapitam gości Bartosz Firszt zaatakował w siatkę, atak rywklai powstrzymali blokiem Winnik i Łukasz Rudzewicz, a wynik seta na 25:17 dla Ślepska atakiem w aut ustalił ... Artur Sługocki.

Drugi set to od pierwszej do ostatniej piłki przewaga Ślepska. Pierwszy punkt w tej partii zdobył Kamil Skrzypkowski,  na co goście odpowiedzieli wpychając piłkę między blok gospodarzy i siatkę i był to jeden z dwóch momentów w których na tablicy wyświetlił się wynik remisowy. Drugim był rezultat 6:6 po ataku Damiana Czetowicza z przechodzącej.  remis w tym secie. Trzy punkt Sapińskiego (dwa zagrywką), plus po jednym Skrzypkowskiego, Rudzewicza i autowym bloku gości sprawiły i, że gospodarze uzyskali pięciopunktową przewagę (12:7) i kontrolując grę pozwolili rywalom jedynie na jej zmniejszenie do trzech oczek.  Punkt ustalający wynik seta na 25:22 dla Ślepska zdobył Łukasz Szarek.

Początek trzeciego seta wskazywał na to, że będzie to set ostatni. Ślepsk zaczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 7:2. I chyba wówczas gospodarze uwierzyli, że tego wygrają na stojąco. Zaczęli popełniać błędy, a te z kolei nakręcały młodzież z SMS, która odrabiała straty. Po raz ostatni w tym secie Ślepsk, po wygranej przez Kacpra Gonciarza przepychance na siatce z Czetowiczem prowadził 10:8. Goście zdobyli cztery punkty z rzędu nie tracąc ani jednego i to oni prowadzili już 12:10. Na punkt Ślepska zdobyty blokiem SMS odpowiedziała sześcioma i przewaga gości wzrosła do siedmiu punktów (18:11). Dwa ataki Skrzypkowskiego i as serwisowy Witalija Szczytkova pozwoliły gospodarzom na zbliżenie się do rywali na 14:18, ale kolejny punkt dla SMS zagrywką w aut dołożył Szczytkov i na tablicy wyświetlił się rezultat 14:19 dla SMS. W odpowiedzi punkt atakiem ze środka zdobył Adrian Hunek, a dwa zagrywką dołożył Skrzypkowski i Ślepsk przegrywał już tylko 17:19, a po kilku kolejnych akcjach 20:22. Zepsuta zagrywka Kosiby i szczelny blok Skrzypkowskiego z Sapińskim sprawiły, że gospodarze wreszcie doprowadzili do remisu 22:22. Niestety nie poszli za ciosem, a za to dwukrotnie punktowali goście i to oni, przy prowadzeniu 24:22 mieli w górze pierwszą piłkę setową. Atakiem po przekątnej obronił seta Winnik, a do remisu 24:24 doprowadził Szczytkov. Było to jednak wszystko na co w tym secie młodzież ze Spały pozwoliła aktualnym wicemistrzom I ligi. Atak Bartosza Michalaka i as serwisowy Czetowicza dały gościom dwa punkty i zwycięstwo w secie 26:24.

Set czwarty zaczął się od krótkiego prowadzenia gości (od 1:0 do 4:3), ale to było wszystko na co w tym secie pozwolili im siatkarze Ślepska. Trzy ataki gości w aut i dwa bloki Skrzypkowskiego z Sapińskim odwróciły wynik na 8:4 dla Ślepska. Atak gospodarzy wzmocniło wejście Kewina Sasaka. Przewaga Ślepska rosła, a w grze gości było coraz więcej nerwowości i niedokładności.  Ostatecznie wynik seta na 25:15 i meczu na 3:1 dla Ślepska autowym atakiem ustalił Remnigiusz Kapica.

Pomimo przegranej młodzi siatkarze SMS PZPS Spała zasłużyli na uznanie za walkę, serce, ambicję i nie małe już umiejęności, które pozwalają mieć nadzieję, że za kilka lat wielu z nich będzie w stanie odgrywać wiodącą rolę w polskiej siatkówce.

Ślepsk Suwałki - SMS PZPS Spała   3:1 (25:17, 25:22, 24:26, 25:15)

Ślepsk: Gonciarz, Winnik, Rudzewicz, Sapiński, Lesiuk, Skrzypkowski - Filipowicz  i Krupiński (libero) oraz Szarek, Sasak, Szczytkow i Hunek

SMS: Kapica, Janusz, Poręba, Sługocki, Czetowicz, Firszt - Szymura (libero) oraz Michalak, Kosiba, Grygiel, Kruk i Rajchelt