16.01.2017

Amatorska piłka. Dwie kolejki RESO SFL i zmiana lidera

W piątek i sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozegrane zostały dwie kolejki RESO Suwałki Football League. O ile w piątkowej kolejce zawodnicy wykazali się dużą skutecznością o tyle w sobotę w trakcie VI kolejki zdobywanie bramek przychodziło zawodnikom niezwykle ciężko.

W piątek rozgrywana była V kolejka RSFL. Już od pierwszego spotkania, w którym zmierzyły się POLONIA FUTSAL oraz PEC, licznie zgromadzona publiczność oglądała ciekawe i zacięte widowiska. POLONIA pokonała PEC 3:2, ale o wynik musiała drżeć do ostatniego gwizdka.

Prawdziwy szlagier SALAG – AGRODEALER – to spotkanie elektryzowało wszystkich. SALAG rozpoczął fenomenalnie. Do przerwy prowadził 2:0, na początku drugiej połowy jeszcze podwyższył prowadzenie i wtedy coś się zacięło. Nie mający nic do stracenia zawodnicy AGRODEALER rzucili się do odrabiania strat i na około dwie minuty przed końcem doprowadzili do wyrównania. Emocje sięgnęły zenitu, AGRODEALER cisnął i nadział się na niezwykle precyzyjną kontrę biało–czerwonych. Zwycięstwo, trzy kolejne punkty oraz co najważniejsze zachowanie fotela lidera SALAGOWI zapewnił w ostatnich sekundach Paweł Stasiński.

W kolejnym spotkaniu wymęczone zwycięstwo nad ALBATROSEM RACZKI odnieśli RODZICE i TRENERZY AP WIGRY. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Kamil Lauryn.

Do sporej sensacji doszło w następnym spotkaniu. Zamykający tabelę AQUAEL zdobył pierwsze punkty w lidze pokonując wysoko notowany 14 DYWIZJON, który przed spotkaniem był stawiany w roli faworyta. Było to niezwykle zacięte spotkanie, ale „Wojskowych” zatrzymał świetnie dysponowany tego dnia Arkadiusz Szczerbowski, który swoimi interwencjami zamurował bramkę AQUAELU.

Po tym spotkaniu na parkiecie pojawili się zawodnicy AUTO WIGRY oraz UKS RUTKA – TARTAK KALINKA. Bez większych problemów zwycięstwo odniosła RUTKA aplikując przeciwnikom trzy bramki.

W spotkaniu zamykającym V kolejkę RESO Suwałki Footabll League AR – TIR podejmował mierzący wysoko EUROMASTER GNIEDZIEJKO. Dość niespodziewanie do przerwy prowadzili gospodarze po bramce Mateusza Gołowczyca. Drugie 12 minut należało już do żółto – niebieskich, którzy nie bez problemu zdobyli trzy bramki, a co najważniejsze trzy punkty, które pozwoliły na utrzymanie drugiej pozycji w tabeli.

Nie był to koniec piłkarskich emocji. Na zakończenie rozgrywek na parkiecie pojawili się zawodnicy 14 DYWIZJONU oraz AUTO WIGIER, którzy rozegrali awansem spotkanie VI kolejki. Bardzo łatwe i efektowne zwycięstwo odnieśli „Wojskowi”, którzy rozgromili AUTO WIGRY 9:2. Jedną z bramek dla 14 DYWIZJONU zdobył Tomasz Ruszewski, dla którego piątek – trzynastego - był niezwykłym wydarzeniem. Pan Tomek tego dnia został szczęśliwym tatą i to właśnie małemu Tymonkowi zadedykował swojego gola, a „Wojskowi” po bramce wykonali „kołyskę”.

Dzień później w sobotę rozpoczęły się pozostałe spotkania VI kolejki RSFL. W czterech spotkaniach padło zaledwie 10 goli, z czego 6 – w ostatnim meczu.

VI kolejkę rozpoczęli ALBATROS RACZKI oraz AQUAEL. Podbudowany zwycięstwem z poprzedniej kolejki AQUAEL zdobył kolejne punkty pokonując skromnie ALBATROS 1:0.

W drugim meczu na parkiet wyszli zawodnicy UKS RUTKA – TARTAK KALINKA oraz AR – TIR. O pierwszej połowie tego meczu można powiedzieć tyle, że się odbyła. Większe emocje kibice oglądali po przerwie, ale obie ekipy raziły nieskutecznością. W końcu udało się przełamać niemoc strzelecką Arkadiuszowi Zoniowi, który dwoma trafieniami zapewnił AR – TIROWI niezwykle cenną wygraną. W ostatnich sekundach RUTKA za sprawą bramkarza Karola Śliwińskiego odrobiła część strat, ale zabrakło czasu na doprowadzenie do chociażby remisu.

Jeśli kibice myśleli, że pokaz nieskuteczności za nimi, zdziwili się dopiero w kolejnym meczu, w którym doszło do sensacji. Lider rozgrywek, SALAG, który nie stracił dotychczas nawet punktu, tylko zremisował bezbramkowo z PEC. SALAG w tym spotkaniu pokazał chyba wszystkie możliwości marnowania doskonałych okazji. Zaczął piątkowy bohater – Paweł Stasiński, który fatalnie spudłował w sytuacji „sam na sam” już w pierwszych sekundach spotkania. Potem zawodnicy SALAGU wielokrotnie obijali słupek i poprzeczkę bramki PEC, ale drogi do siatki nie znaleźli aż do ostatniego gwizdka. Trzeba jednak przyznać, że PEC bardzo mądrze zaprezentował się w obronie, a w bramce bardzo dobre zawody rozgrywał Damian Wróblewski.

Potknięcie SALAGU wykorzystał EUROMASTER GNIEDZIEJKO, który w ostatnim meczu pokonał POLONIĘ FUTSAL 4:2. Hat-trikiem popisał się Adrian Łejmel, który dzięki tym trafieniom dogonił Piotra Gwaja – lidera w klasyfikacji najskuteczniejszych. Zwycięstwo, przy jednoczesnym potknięciu SALAGU, zapewniło żółto – niebieskim prowadzenie w tabeli.

Na jak długo – okaże się w najbliższy piątek, kiedy to o godzinie 20:30 w hali OSiR na przeciwko siebie wybiegną właśnie obydwie ekipy. Zapowiada się nie tylko spotkanie kolejki, ale być może będzie to mecz decydujący o końcowym triumfie w lidze. W sobotę, nie odbyło się spotkanie RODZICE i TREBERZY AP WIGRY – AGRODEALER, które zostało przełożone na późniejszy termin.

Wyniki V kolejki RESO Suwałki Football League (13.01.2017):

POLONIA FUTSAL – PEC 3:2 (3:1)

S. Jankowski, D. Ostaszewski, M. Gieniul – W. Kropiwnicki, R. Łowczyński, ż: R. Łowczyński (PEC)

SALAG – AGRODEALER 4:3 (2:0)

B. Gużewski 2, P. Jaworowski, P. Stasiński – W. Mickiewicz 2, P. Gwaj

ALBATROS RACZKI – RODZICE i TRENERZY AP WIGRY SUWAŁKI 0:1 (0:0)

K. Lauryn, ż: R. Stojanowski (ALBATROS)

AQUAEL – 14 DYWIZJON 2:1 (1:1)

D. Parafinowicz, T. Rytelewski – T. Jarząbski

AUTO WIGRY – UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA 0:3 (0:2)

K. Kulesza 2, P. Predko

AR – TIR – EUROMASTER GNIEDZIEJKO 1:3 (1:0)

M. Gołowczyc – P. Leszczyński, D. Łukowski, A. Łejmel, ż: M. Kunicki (AR-TIR)

Wyniki VI kolejki (14.01.2017) SOBOTA:

14 DYWIZJON – AUTO WIGRY 9:2 (6:0)

I. Legenzow 3, R. Saładonis, D. Dorochowicz 2, T. Ruszewski, T. Jarząbski, R. Waszkiewicz – W. Górski, M. Kwaśniewski

ALBATROS RACZKI – AQUAEL 0:1 (0:1)

T. Rytelewski

UKS RUTKA – TARTAK RESTAURACJA KALINKA – AR – TIR 1:2 (0:0)

K. Śliwiński – A. Zoń 2, ż: T. Stasiński (UKS RUTKA – TARTAK)

PEC – SALAG 0:0

EUROMASTER GNIEDZIEJKO – POLONIA FUTSAL 4:2 (2:0)

A. Łejmel 3, S. Kunicki – S. Jankowski, D. Ostaszewski, ż: M. Gieniul (POLONIA FUTSAL)

Liczba bramek: 44, średnia w meczu: 4,0

Najskuteczniejsza drużyna:  14 DYWIZJON (9 bramek)

Najsłabsza defensywa:  AUTO WIGRY (9 bramek straconych)

Liczba żółtych kartek: 5, średnia: 0,45

Liczba czerwonych kartek: 0, średnia: 0

Klasyfikacja strzelców:

1.  P. Gwaj (AGRODEALER), A. Łejmel (EUROMASTER) – 9 goli

2.  W. Mickiewicz (AGRODEALER), B. Gużewski (SALAG) – 7 goli

3. D. Łukowski (EUROMASTER), D. Ostaszewski (POLONIA FUTSAL), D. Dorochowicz (14 DYWIZJON) – 5 goli

4. T. Dziawer (PEC), P. Leszczyński (EUROMASTER)), P. Stasiński (SALAG), S. Jankowski (POLONIA FUTSAL), A. Zoń (AR – TIR), T. Jarząbski (14 DYWIZJON), K. Kulesza (UKS RUTKA – TARTAK KALINKA) – 4 gole

Klasyfikacja Fair – Play (żółta kartka – 1 pkt, czerwona za dwie żółte – 1,5 pkt, czerwona bezpośrednia – 5pkt)