26.09.2017

Dwa medale lekkoatletek Hańczy w Białej Podlaskiej [zdjęcia]

Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) z rozegranych na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej Mistrzostwa Polski U16 w Lekkiej Atletyce wróciła nieliczna, bo zaledwie pięciosobowa ekipa suwalskiej Hańczy.

Srebrny medal w skoku wzwyż wywalczyła Emilia Michałowska (trener Jarosław Jutkiewicz), pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 164 cm i bijąc rekord życiowy o 9 cm. Drugi medal w kolorze brązowym zdobyła w rzucie oszczepem Gabriela Butkiewicz, podopieczna Karola Sikorskiego wynikiem 36.87 m.

Blisko „pudła”, zajmując 4 miejsce w pchnięciu kulą z nowym rekordem życiowym 14.18 m znalazł się Kamil Brankiewicz (dysk 43,16 m, poza finałową ósemką). Agata Andryszczyk zajęła 9 miejsce w oszczepie (33.80 m), zmagając się z nagłym urazem barku. W biegach na 110 i 200 m ppł. (czasy odpowiednio 16.50 i 28.48) wystąpił Kornel Rybacki, który w obu biegach bliski był poprawienia swoich rekordów życiowych.

Doajmy, że medale suwalczanek były jedynymi wywalczonymi na mistrzostwach przez zawodników z województwa podlaskiego.