30.04.2017

III liga kobiet: VIVAT AKADEMIA 2012 [zdjęcia]

Trzeci mecz w rundzie wiosennej i trzecie zwycięstwo piłkarek RESO Akademia 2012 Suwałki, bardzo cenne bo po dobrym meczu odniesione nad liderkami podlaskiej III ligi Turem MOSiR Bielsk Podlaski, do którego suwalczanki tracą już tylko trzy punkty.

Inna sprawa że nie jest to już ten Tur z rundy jesiennej, w której wygrał sześć spotkań nie tracąc ani jednego gola (m.in. 2 x po 1:0 z RESO Akademią 2012). Suwalczanki zatem wyrównały z rywalkami bilans bramkowy, ale w punktowym wciąż im ustępują.  W najbliższy weekend rozpoczyna się czwarta, ostania runda, w której podopieczne Karola Piaścika i Grzegorza Twarowskiego wszystkie mecze (trzy) zagrają także na własnym boisku.

Przypomnijmy, że zwycięski zespół zapewni sobie awans do II ligi.

W niedzielnym spotkaniu dużo było walki, zwłaszcza w środku pola, zdecydowanie mniej spiec pod bramkami. Pierwszą bardzo groźną sytuację dopiero w 38 minucie (dziewczyny grają 2 x 40 min.) stworzyły gospodynie, którą na gola dającego im prowadzenie 1:0 zamieniła Zuzanna Skrodzka.

Druga połowa to walka o każdą piłkę, metr boiska, ale częściej to gospodynie były pod bramką rywalek. W 51 min. to piłkarki z Bielak Podlaskiego bliskie były doprowadzenia do remisu, ale dwukrotnie kapitalnymi interwencjami popisała się Wiktoria Dziurdź. W 62 min. bliska podwyższenia wyniku była suwalczanka  Izabela Łada, po strzale której piłka o centymetry minęła lewy słupek bramki gości. Drugi i ostatni w tym meczu gol dla RESO Akademii 2012 padł w 65 minucie. Po akcji prawą stroną Izabela Łada zagrała na środek pola karnego do wychodzącej na czystą pozycję Aleksandry Bieryło i ta pokonała Gabrielę Niczyporuk  W 72 i 74 min. bliskie podwyższenia wyniku były Natalia Ołów i kapitan suwalskiego zespołu Ola Bieryło.

- Na razie ejst euforia, a le od poniedziałku zaczynamy myśleć o kolejnym meczu. Cieszą trzy punkty i zachowanie czystego konta po stronie strat. Dziewczyny walczyły ambitnie, a Tur, pomimo porażki, pokazał się także z dobrej strony. Tym cenniejsza jest nasza wygrana – podsumował spotkanie Karol Piaścik, trener RESO Akademii 2012.

RESO Akademia 2012 Suwałki - Tur MOSiR Bielsk Podlaski  2:0 (1:0)

Gole: Zuzanna Skrodzka 38, Aleksandra Bieryło 65

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Aleksandra Bieryło, Ewa Pacewicz, Monika Szymczyk, Laura Frąckiewicz, Paulina Słowikowska, Zuzanna Skrodzka (77. Agnieszka Kryścio), Karolina Zabawska (70. Julia Smyk), Izabela Łada, Anna Stankiewicz, Dominika Korejwo (56. Natalia Ołów)

Tur MOSiR Bielsk Podlaski: Gabriela Niczyporuk - Karolina Sosna, Marta Jakimiuk, Magdalena Makarska, Anna Klimczuk, Julita Dmitruk (41. Sylwia Markowska), Izabela Drozdowska (77. Wiktoria Hornowska), Małgorzata Kosińska, Paulina Czyżewska, Aleksandra Burak

Ekosport Białystok - Włókniarz Białystok  przełożony na 10.05. g. 17:00