02.03.2014

Koreańska przeszkoda nie do przebycia

W półfinale Yonex German Open 2014 Robert Mateusiak (Hubal Białystok)/Agnieszka Wojtkowska(Technik Głubczyce) przegrali z rozstawioną w numerem 3 parą koreańską Sung Hyun Ko/Ha Na Kim 1:2 (18:21, 17:21). Mecz trwał 34 minuty, a o wygranych Azjatów decydowały końcówki setów.

W I wyrównana walka trwała do stanu 15:14 dla Roberta i Agnieszki. Wówczas Koreańczycy wyciągnęli na 19:15. Polacy zmniejszyli stratę, ale seta przegrali 18:21. Set drugi miał podobny przebieg. Polacy prowadzili 13:10, remis 14:14, sześć punktów dla Koreańczyków i ich prowadzenie 20:14, zryw i trzy punkty Polaków, ale set 21:17 dla pary z Azji.

Za półfinał polski mikst zarobił 4.900 pkt. do światowego rankingu i 1.680 USD (do podziału) z puli 120.000 USD ogólnej puli przeznaczonej na nagrody w turnieju zaliczanym do Grand Prix Gold Series.