21.05.2019

MTB. Kolarska bitwa o Twierdzę Boyen

Sześciu zawodników Klubu Rowerowego MTB Suwałki wzięło udział w niedzielnych zawodach z cyklu Milko Mazury MTB Etap 3 Giżycko – Bitwa o Twierdzę Boyen. Była to prawdziwa rowerowa bitwa prowadzona na trzech różnych dystansach, poprzedzona armatnimi wystrzałami obwieszczającymi start poszczególnych dystansów, co dodatkowo zagrzewało do walki.

Najdłuższym wyścigiem był dystans PRO – 4 rundy – 41,6 km, kolejnym EXPERT – 3 rundy – 31,2 km i HOBBY – 2 rundy – 20,8 km.
Trudna trasa o charakterze cross country poprowadzona w większości leśnymi odcinkami i krętymi singletrackami. Nie brakowało stromych podjazdów i zjazdów po mokrych korzeniach. Nocne obfite opady deszczu dodatkowo urozmaiciły całość trasy. Nasi zawodnicy pokonali trasę wzorowo wywalczając dużo medalowych miejsc.

Na najdłuższym dystansie PRO wystartował Krzysztof Żebrowski, który zajął bardzo wysokie 4 miejsce OPEN i 2 miejsce w kategorii M2. Krzysztof od początku sezonu zajmuje coraz wyższe lokaty i widać, że systematyczne treningi przynoszą efekty i pozwalają realizować coraz wyższe cele.

Ogromne brawa należą się naszym najmłodszym trzem zawodnikom, którzy dopiero zaczynają starty w MTB bo już teraz możemy być z nich dumni i cieszyć się z ich sukcesów.

Cała trójka wystartowała na dystansie HOBBY i tak oto kolejno meldowali się na mecie:

– 26 miejsce OPEN i 2 miejsce w kat. HMJ – Mikołaj Szeliga,

– 28 miejsce OPEN i 3 miejsce w kat. HMJ – Nikodem Wróblewski

– 45 miejsce OPEN i 7 miejsce w kat. HMJ – Olaf Chmielewski

Brawo Chłopaki, Tak Trzymać!

Na tym samym dystansie startował i zajął medalową pozycję doświadczony już zawodnik Sylwester Szymański, który był 27 OPEN i 2 w kat. HM6

Nasz nowy zawodnik Rafał Stefański zaliczył swój pierwszy start w zawodach przejeżdżając dystans HOBBY w dobrym czasie, ale w wyniku pomyłki przy starcie nie został sklasyfikowany.

Kolejne zawody niedługo i już dziś trzymamy kciuki i czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Tekst i Foto: Mira Żebrowska