10.10.2018

MTB w uzdrowisku Gołdap [zdjęcia]

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, w otoczeniu gołdapskich tężni 27 zawodników MTB Suwałki stanęło na starcie ostatniego etapu Maratonów Kresowych edycji 2018. Inaczej niż na wielkich tourach, nie był to etap przyjaźni. Wszyscy ścigali się do końca, walcząc o każdą sekundę, która, w przeliczeniu na punkty, wliczała się do klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy MTB Suwałki wystawili reprezentacje na wszystkich 3 dystansach:

1. Dystans Mini - reprezentowało nas 3 zawodników. Tuż za podium, na 4 miejscach w swoich kategoriach wiekowych uplasowali się Antoni Kozłowski i Mikołaj Szeliga

2. Dystans Półmaraton - na tym dystansie w barwach MTB Suwałki wystartowało  21 zawodników.

Dużym sukcesem rywalizację zakończył Jakub Budziński zajmując drugie miejsce w klasyfikacji open i jednocześnie bezapelacyjnie 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej junior młodszy. Serdecznie gratulujemy Kubie, który wyrasta na gwiazdę nie tylko MTB Suwałki ale także całego peletonu Maratonów Kresowych. Tak trzymać!!!

Za nie mniejszy sukces należy uznać 3 miejsce w kategorii junior Jakuba Jeromina, który po kilku pechowych 4 miejscach, wreszcie wspiął się na podium zajmując 3 miejsce. To dowód, że wytrwałość i ciężka praca na treningach doprowadzają do celu. Tuż za nim uplasował się jego rówieśnik Mateusz Wasilewski.

W kategorii M5 miłym akcentem w postaci 3 miejsca sezon zakończył Krzysztof Stankiewicz.

Do miejsc na podium przyzwyczaił nas Andrzej Bąkała w kategorii M6. Nie zawiódł i tym razem zajmując 3 miejsce.

Tradycyjnie na podium stanęły nasz piękne panie: Małgorzata Walendzewicz i Anna Taraszkiewicz zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce w kategorii Fit K5.

3. Dystans Maraton - wystartowało 3 zawodników MTB Suwałki.

W rywalizacji z zawodnikami zawodowej grupy kolarskiej CST 7R MTB Team doskonale spisał się Krzysiek Żebrowski zajmując 7 miejsce open i jednocześnie 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej orlik. Na tym mocno obsadzonym dystansie dobre 10 miejsce w swojej kategorii M2 zajął, powracającym do doskonałej dyspozycji, Paweł Grzyb, a 4 miejsce w kategorii M6 zajął Sylwester Szymański.

Teraz przyjdzie czas podsumowania całego sezonu startowego w wykonaniu zawodników MTB Suwałki.  O tym wkrótce-będzie o czym pisać.

 Po ciężkim sezonie startowym zawodnikom należy się  kilka tygodni odpoczynku a potem przesiadamy się na narty biegowe. 

Tekst: Maciej Marcinkowski
Foto: Leszek Żebrowski

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.11.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.04% 4.2425 4.3283
USD 0.13% 3.7260 3.8012
GBP 0.07% 4.7530 4.8490
CHF 0.03% 3.7540 3.8298
11.12.2018

Sprzedam garaż

Dodaj nowe ogoszenie