21.05.2018

Piłka nożna kobiet. Piastovia Piastów pokonała RESO Akademia 2012 Suwałki 5:2 i awansowała do I ligi

Niekorzystnie dla suwalczanek wypadła 19. kolejka II ligi kobiecej piłki nożnej. Rozegrany w niedzielę na wyjeździe mecz z Piastovią Piastów zakończyły wynikiem 2:5 (1:2).

Pierwsze 15 minut gry upłynęło pod dyktando suwalskich piłkarek. To one oddawały więcej strzałów na bramkę przeciwniczek. Jednak  golkiperka Piastovii nie dała się pokonać.

W 20 minucie piłkę do bramki Akademiczek skierowały gospodynie i to był początek dramatu przyjezdnych, które jeszcze kilka razy próbowały oddać strzał na bramkę rywalek, ale i tym razem bez efektów. W 39 minucie czerwoną kartkę za dyskusję z sędzią, po podyktowanym dla rywalek rzucie karnym, zobaczyła nasza bramkarka – Wiktoria Dziurdź. Musiała ją zastąpić grająca na lewym skrzydle Zuzanna Skrodzka, której nie udało się obronić karnego i Pastovia prowadziła 2:0.

Stracone bramki i gra w dziesiątkę nie osłabiły ducha suwalskiego zespołu. Tuż przed gwizkiem na przerwę, po akcji sam na sam, swoją szansę wykorzystała Izabela Łada, zmniejszając przewagę rywalek do jednego gola. Po zmianie stron  Akademiczki  z determinacją atakowały bramkę Piastovii Piastów. W 52 min. meczu z odległości ok. 20 metrów od bramki podyktowano nam rzut wolny, który na kolejnego gola zamieniła ponownie Izabela Łada.

Wynik 2:2 uciszył nieco kibiców. Nikt z obecnych nie przypuszczał, że rywalizacja będzie tak wyrównana. Gospodarze przygotowani byli już do otworzenia szampana, który miał uwiecznić awans Piastowii Piastów do I ligii. Suwalczanki jeszcze przez ponad kwadrans  nie dawały im nadziei na świętowanie. Niestety,  71 minucie znowu nie popisała się sędzia, podyktowała kolejny rzut karny, skutecznie wykonany przez Cabaj.  W 81 i 86 minucie gospodynie przypieczętowały  zwycięstwo i zdobyły długo oczekiwany awans do I ligi kobiecej piłki nożnej.

- To był kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu, niestety bez punktów. Jestem zadowolony z postawy swoich zawodniczek, które pomimo gry w osłabieniu nie odpuściły i do ostatniego gwizdka walczyły o korzystny rezultat. Gratulujemy zwycięstwa zespołowi Piastovii i życzymy powodzenia na boiskach I ligi – podsumował Grzegorz Twarowski, trener suwalskiej ekipy.

AB

Piastovia Piastów – RESO Akademia 2012 5:2 (2:1)

Bramki: Cabaj 20’, 71’, 86’; Grudzińska 41’ Czartoryska 81’ – Łada 45’+1’, 52’

Żółte kartki: Dąbrowska, Reszka, Wasil (Piastovia) Czerwona kartka: Dziurdź (RESO Akademia 2012)

RESO Akademia 2012: Wiktoria Dziurdź – Ewa Pacewicz (C), Joanna Ciruk, Natalia Ołów, Laura Frąckewicz, Anna Stankiewicz, Izabela Łada, Julia Smyk (80’ Marta Wieczorczuk), Zuzanna Skrodzka, Aleksandra Stefaniak (80’ Karolina Gałarzewska), Aleksandra Bieryło, Żaneta Straszyńska.

Kolejny mecz suwalskie piłkarki rozegrają w niedzielę,  27 maja o godz. 16:00 na głównej płycie Stadionu Miejskiego w Suwałkach. Mocno liczą na pomoc kibiców w spotkaniu z Pogonią Zduńska Wola.

tabela: laczynaspilka.pl