20.07.2013

Pływanie. Januszanis wicemistrzem Polski

Na rozgrywanych w Oświęcimiu Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 15 w pływaniu wicemistrzostwo kraju w wyścigu na 200 m st. klasycznym wywalczył suwalczanin Jakub Januszanis. Zawodnik MUKS Olimpijczyk Suwałki wynikiem 2:26.00 o prawie 4 sek. poprawił rekord życiowy. Kuba był też 8. w finale A na 200 m zm.

Na tych samych zawodach Barbara Bożena Błuś zajęła 6. miejsce na 200 m klas. (2P48.00, el. 5 - 2:46.90) i 15 na 200 m zm. (2:36.59, el. 11 - 2:34.26 rek. życ.), a Aleksandra Barwicka była 14 na 50 m motylkiem (31.52, el. 16 - 31.17). Dodajmy, ze finałowe wyścigi na 200 m klas. i zmiennym z udziałem Kuby i Basi dzieło zaledwie kilkanaście minut i stąd słabsze wyniki suwalczan w st. zmiennym.

Bez medalu natomiast pozostają suwalskie pływaczki rywalizujące w Drzonkowie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, która jest też Mistrzostwami Polski 17-18 latków.

W drugim dniu zawodów najlepsza z suwalskich pływaczek Alicja Szczytko była dopiero 12. na 400 m dow. ze słabym czasem 4:38.58 (rek. życ. 4:24.65) i chociaż zakwalifikowała się do finału B, to w nimi nie wystartowała. Nie tylko ona. Z finałowej rywalizacji wycofało się kilka innych pływaczek i dzięki temu w finale B na 400 m dow. popłynęła Ewelina Bartoszewicz. W eliminacjach suwalczanka z czasem 4:53.92 sklasyfikowana została dopiero na 21 miejscu, a w finale B przypłynęła jako ósma (4:53.01), co dało jej ostatecznie 16 miejsce.

Na miejscu siódmym sklasyfikowana została sztafeta MUKS Olimpijczyk 4 x 100 m dow. (startowało 8 sztafet, jedna została zdyskwalifikowana). Czas suwalczanek płynących w składzie: Natalia Szczytko, Ewelina Bartoszewicz, Arleta Aleksandrowicz, Alicja Szczytko to 4:13.88.

Jutro trzeci i ostatni dzień zawodów z Oświęcimiu i Drzonkowie.