07.04.2019

Pływanie. Suwalczanin Daniel Rzadkowski podwójnym akademickim mistrzem Polski

Suwalczanin Daniel Rzadkowski, startujący pod barwach Uniwersytetu Warszawskiego, wywalczył dwa złote medale Akademickich Mistrzostw Polski,które zostały przeprowadzone w Lublinie.

Były zawodnik MUKS Olimpijczyk Suwałki, wychowanek trenera Edwarda Deca triumował w wyścigach na 50 i na 100 m stylem dowolnym, w obu konkurencjach ustanowił rekordy życiowe - 00:21:90 i 00:48:96.

Daniel jest pierwszym zawodnikiem pochodzącym z naszego naszego województwa, który zdobył dwa złote medale AMP. Teraz będzie przygotowywał sie do majowych mistrzostw Polski seniorów, podczas których postara się uzysykac minumi na lipcową Uniwersjadę.

Transmisja live z wyścigu na 50m stylem dowolnym: - wyścig Daniela zaczyna się na 22 minucie 7 sekundzie:

Na zdjęciu: dekoracja na 50m stylem dowolnym, od lewej: Michał PERL , Daniel RZADKOWSKI, Dawid NOWODWORSKI