20.12.2016

Pływanie. Trzecie miejsce drużyny i pierwsze Krzysztofa Wandziocha w Białymstoku [zdjęcia]

W rozegranym w nocy z17-18 grudnia w Białymstoku XV Świątecznym Maratonie Pływackim doskonale spisali się pływacy z Suwałk. W klasyfikacji drużynowej trzecie miejsce zajęła ekipa „Mroźne Suwałki”, a indywidualnie wśród mężczyzn najdłuższy dystans przepłynęli suwalczanie Krzysztof Wandzioch i Bartosz Bełdyga.

Rywalizacja na białostockim basenie rozpoczęła się o godz. 22:00 a zakończyła o 6:00 następnego dnia. Do rywalizacji przystąpiło 12 czteroosobowych drużyn, których zadaniem było przepłynięcie jak najdłuższego dystansu.

Zwyciężyła drużyna SAP TEAM Białystok z wynikiem 34.050 m. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna Nadaktywni I z wynikiem 31.950 m, a na trzecim "MROŹNE SUWAŁKI" w składzie: Krzysztof Wandzioch, Jarosław Perkowski, Piotr Nowiczenko i Bartosz Bełdyga, którzy  pokonali dystans 30.300 m i o 100 m wyprzedzili TEAM RED.

W dodatkowej klasyfikacji indywidualnej wśród mężczyzn zwyciężył suwalczanin Krzysztof Wandzioch, który przepłynął 9.950 m, a drugi wynik 7.850 m uzyskał także zawodnik z Suwałk Bartosz Bełdyga.

Zawody przebiegały w atmosferze zabawy i przyjacielskiej rywalizacji. Organizatorzy dla każdego uczestnika zapewnili pakiet startowy, dostęp do szatni, zacienionego miejsca do odpoczynku oraz strefy kuchennej. W trakcie zawodów DJ zapewniał dobrą atmosferę muzyczną i pokaz laserowy. Prezentacja zawodników przebiegła wręcz w atmosferze wyjścia bokserów na ring!

Jedynym niedociągnięciem było złe policzenie kilometrów, przez co pierwotnie suwalczanie byli na 4 pozycji, ale organizatorzy szybko znaleźli błąd i już 30 minutach po zawodach wyniki zostały poprawione :).

Cała czwórka Suwalczan będzie rywalizować w maratonie nocnym "Otyliada" w 2017r, która w dniach 11-12.03.2017r odbędzie się również w Suwałkach na pływalni przy SP10. Pływacy planują pływać nieprzerwanie od 18 do 6 rano! Zapraszamy wszystkich do zapisów i rywalizacji!

zdjęcia: miejskoaktywni.pl