26.07.2014

Puchar Polski. Raków Częstochowa - Wigry 0:1 i awans suwalczan

Runda wstępna Pucharu Polski 2014/2015
RAKÓW CZĘSTOCHOWA - WIGRY SUWAŁKI 0 : 1 (0:1); Gol: Mackiewicz (42)
Wigry awansowały i w I rundzie Pucharu Polski, 13 sierpnia, podejmą Flotę Świnoujście.

Raków: Wróbel - Góra, Daniel, Reiman, Stefanowicz, Balogun, Pawlusiński (69. Kmieć), Brzęczek (83. Baraniak), Holik, Kural (46. Pląskowski ż), Buczkowski cz(52 min. za 2 ż)

Wigry: Salik - Bartkowski, Jarzębowski, Karankiewicz ż, Bogusz ż, Żebrowski, Michałowski, Atanacković, Mackiewicz, Radzio (72. Drągowski ż), Tuttas (85. Karłowicz)

Sędziuje: Zbigniew Dobrynin (Łódź)

90+3 min. KONIEC MECZU -

90 + 2 min. wolny dla Wigier zza linii pola karnego Rakowa,  czas płynie i I runda PP coraz bliżej

90 min. + 3 - doliczone przez arbitra

89 min. gorąco w powietrzu i na boisku w Częstochowie, zagranie ręką piłkarza Wigier przed polem karnym, strzela Reiman, ale Panu Bogu w okno

87 min. w polu karnym Rakowa pada Bogusz, sędzia uznaje, że była to próba wymuszenia rzutu karnego i pokazuje suwalczaninowi żółtą kartkę

85 min. na zmianę decyduje się też Zbigniew Kaczmarek, który zdejmuje z boiska Tomasza Tuttasa, a w jego miejsce wpuszcza Piotra Karłowicza

83 min. trener Brzęczek stawia wszystko na jedną kartę i zdejmuje z boiska Roberta Brzęczka, swego syna, dając pograć Baraniakowi

80 min. jeszcze tyle minut do końca meczu ilu piłkarzy Rakowa na boisku, czyli 10, gospodarze atakują, goście grają mądrze i skutecznie w defensywie

78 min. żółta kartka dla Drągowskiego

77 min. tym razem akcja Wigier, ale strzał Mackiewicza blokują obrońcy

74 min. Raków w natarciu, Salik wygrywa pojedynek sam na sam z Balogunem

74 min. Brzęczek w siatkę, ale boczną i na zewnątrz bramki

72 min. pierwsza zmiana w Wigrach - Drągowski za Radzio, wcześniej druga w Rakowie za Pawlusińskiego wszedł Kmieć

68 min. krótka przerwa  na uzupełnienie płynów

64 min. obraz gry się nie zmienia, wynik, na szczęście dla suwalczan, również

60 min. Raków przegrywa i nawet grając w osłabieniu musi szukać szansy w atakach. Te na razie kończą się na defensywie Wigier. Suwalczanie starają sie uspokoić grę, dłużej przytrzymać piłkę, zmusić rywali do biegania, co w takim upale i grze gospdoarzy w "10" może przynieść gościom jeśli nie drugiego gola, to utrzymanie korzystnego wyniku

58 min. Balogun z wolnego w mur, a po dobitce piłka trafia w poprzeczkę

52 min. druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Buczkowskiego i Raków gra w "10"

50 min. szans na wyrównanie nie wykorzystali Pawlusiński i Brzęczek, a na podwyższenie prowadzenia Wigier Tuttas

46 min. zaczynamy drugą połowę meczu, w Rakowie jedna zmiana, Wigry bez zmian

45 min. żółta kartka dla Buczkowskiego za faul na  Żebrowskim

43 min. żółta kartka dla Karankiewicza

42 min. GGGGGOOOOOLLLLL - Karol Mackiewicz  - kolejne dośrodkowanie z prawej strony, piłka ponownie przeszła przez całe pole karne, ale czujnie zamykał akcję Mackiewicz, który mocnym strzałem pod poprzeczką pokonuje Wróbla!

39 min. Tuttas zamiast do siatki trafia w bramkarza

38 min. rośnie przewaga Wigier, po strzale Mackiewicza bramkarz gospodarzy z trudem blokuje piłce drogę do siatki

33 min. jeszcze dwie akcje Wigier i wciąż bez goli

28 min. rozmowa pomogła, trzy ładne akcje Wigier jeszcze bez goli, ale...

23 min. krótka przerwa na uzupełnienie płynów i zmobilizowanie zawodników do aktywniejszej gry,

15 min. kwadrans gry za nami, bez goli i emocji

12 min. Wigry uspokoiły grę, a ich akcje nabierają rozmachu, efekt - dwa rzuty rożne

5 min. zaczęły Wigry dopingowane przez kilkunastoosobową grupę kibiców z Suwałk, ale pierwszą niegroźną akcję przeprowadzili gospodarze.