13.09.2017

Puchar Polski”. Wigry II grają dalej, wyeliminowały Spartę Augustów [zdjęcia]

W derbowym spotkaniu IV ligowców w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu okręgu podlaskiego Wigry II Suwałki pewnie pokonały Spartę Augustów 4:1. Suwalczanie 4 października powalczą o ćwierćfinał, a augustowianom pozostaje już tylko batalia o ligowe punkty.

Mecz w Suwałkach rozpoczął się fatalnie dla Sparty, bowiem już w 6. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Paweł Stasiński, w czym zdecydowanie większą zasługę niż strzelec miał bramkarz gości Marcin Putra. Grający z wiatrem suwalczanie częściej gościli pod bramką Sparty, ale to goście w 28. minucie, po składanej akcji prawą stroną i strzale Wojciecha Mickiewicza doprowadzili do remisu. Trzy minuty później ponownie  prowadzenie  gospodarzom pięknym strzałem głową dał Adrian Piekarski. W 44 min. bliski zdobycia swego drugiego gola był Wojciech Mickiewicz. Po jego strzale z rzutu wolnego z ponad 20 m z prawej strony boiska piłka odbiła się od porzeczki i obrońcy Wigier II wybili ją na rzut rożny.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Nie dość, że pomagał im wiatr, to jeszcze pomocną rękę, a raczej nogę wyciągnął Bartosz Żybura, który na 18 metrze do bramki sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kamila Wilczewskiego i po ukaraniu czerwoną kartką musiał opuścić boisko. Poszkodowany, strzałem z rzutu wolnego starł się zaskoczyć Sztukowskiego, ale nie trafił w światło bramki. W 71 minucie suwalczanie zdobyli trzeciego gola, a Putrę, który obronił strzał i dobitkę, pokonał Przemysław Żukowski. Augustowianie nie starli się zniwelować straty, ale brakowało im przede wszystkim skuteczności. Za to w 87. minucie w swoim polu karnym sfaulowali zawodnika Wigier II. Arbiter podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Maciej Radaszkiewicz ustalając wynik meczu na 4:1 dla Wigier II.

Jako ciekawostkę dodajmy, że niemal dokładnie rok temu, bo 14.09.16 w 1/16 PP grające wówczas w klasie okręgowej Wigry II pokonały IV-ligową Spartę 4:2.

Tekst i fot. Tadeusz Moćkun

Wigry II Suwałki – Sparta Augustów 4 : 1 (2:1)

Gole: Paweł Stasiński 6, Adrian Piekarski 31, Przemysław Żukowski 71,  Maciej Radaszkiewicz  87 (karny) – Wojciech Mickiewicz 28

Żółte kartki : Bartosz Gużewski – Mateusz Knoch, Łukasz Sobolewski

Czerwone kartki: Bartosz Żybura (57 min., za faul) - Wojciech Mickiewicz (90+3, za krytykowanie orzeczeń sędziego)

Wigry II: Krzysztof Sztukowski – Tomasz Stasiński (78. Mateusz Rojek), Adrian Piekarski, Paweł Wasilewski, Bartosz Żybura, Łukasz Szczerbowski, Bartosz Gużewski, Wojciech Bil (74. Igor Legenzow), Filip Rusiak, Przemysław Żukowski (80. Michał Kubas), Paweł Stasiński (55. Maciej Radaszkiewicz)

Sparta: Marcin Putra - Mateusz Knoch, Adrian Ziarko (62. Rafał Harasim), Patryk Paciorkowski, Jakub Warakomski, Maciej Wielgat, Łukasz Lewkiewicz, Kamil Grzesiukiewicz (81 Mateusz Burzycki), Kamil Wilczewski (73. Rafał Grajewski), Wojciech Mickiewicz, Łukasz Sobolewski.

Sędziowali: Karol Sokół (Białystok) oraz Ewelina Fiodorczuk-Sipko (Bielsk Podlaski), Łukasz Żukowski (Białystok)