11.03.2019

Strzelectwo. Jubileuszowe mistrzostwa LOK Wigry pod dyktando Kalibra Białystok [zdjęcia]

Prawie 100 zawodników z Suwałk, Białegostoku, Olsztyna,Warszawy, Kozienic, Litwy i Łotwy rywalizowało w X Otwartych Międzynarodowych Mistrzostwach Klubu Strzeleckiego LOK Wigry w Suwałkach w strzelaniu z karabinka i pistoletu pneumatycznego. Patronat nad zawodami, które były jednocześnie Memoriałem Józefa Gajewskiego sprawował Prezydent Miasta Suwałk. Poza zasięgiem rywali byli strzelcy z UKS Kaliber Białystok, a zwyciężyli: Rafał Chojnowski (karabinek) i Sebastian Tarachanowicz (pistolet). W super finale wystąpiły dwie zawodniczki LOK Wigry: Kinga Koncewicz zajęła 7., a Zuzanna Łangowska 10 miejsce.

- Zawody stały na wysokim poziomie,w  czym największy udział mieli strzelcy z białostockiego Kalibra, wśród których byli reprezentanci Polski. Na ich,a także mocnych zawodników z Kozienic, Olsztyna i Łotwy dobrze spisali się nasi zawodnicy, szczególnie dziewczęta. Dwie z nich wystartowały w super finale strzelania z karabinka pneumatycznego rozgrywanym w kategorii open i zajęły odpowiednio siódme i dziewiąte miejsce z niewielką stratą do rywali, którzy awansowali do ścisłej szóstki. A w strzelaniach decydujących o miejscach na podium walka była rzeczywiście niesamowita. O tym jakie emocje towarzyszyły strzelcom i kibicom niech świadczy fakt iż walka trwała do ostatniego strzału, a o kolejności decydowały nie punkty, ale ich dziesiąte części tak zawody podsumował organizator z ramienia LOK Wigry Kazimierz Jakimowicz.

Dodajmy, że triumfator zawodów  w nagrodę oprócz pucharu Prezydenta Miasta Suwałk odebrał 32” telewizor. 

Nagrody dla najlepszych zawodników z powiatu suwalskiego ufundowane przez starostę Witolda Kowalewskiego otrzymały Zuzanna Łangowska i Natalia Paciorkowska, uczennice SP w Rutce-Tartak, zawodniczki LOK Wigry Suwałki.    

Najbliższe zawody strzeleckie w Suwałkach (Hala sportowa II LO) to mistrzostwa szkół licealnych (14.03.), Mistrzostwa Szkół o Puchar Dyrektora LO ZDZ i Puchar Dyrektora II LO (15.03.) oraz XXIV Mistrzostwa Klubu LOK Wigry (24.03.). W imieniu organizatorów zapraszamy.

 

tm, Fot. Marcel Kwiatkowski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2146 4.2998
USD 0.00% 3.7388 3.8144
GBP 0.00% 4.7444 4.8402
CHF 0.00% 3.7605 3.8365
Dodaj nowe ogoszenie