10.03.2019

SUKSS Suwałki - Cuprum Lubin 1:3 i jest czwarte miejsce w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetów

Dla jednych tylko czwarte miejsce, bo była olbrzymia szansa na zajęcie drugiego, premiowanego awansem do półfinału, dla drugich aż czwarte, bo suwalscy siatkarze są młodsi od rywali i w tej kategorii wiekowej wystąpią jeszcze za rok.

W niedzielnych meczach suwalskiego turnieju musiały zostać spełnione dwa warunki, żeby gospodarze mogli cieszyć z drugiej pozycji. SUKSS musiał wygrać 3:0 lub 3:1 z Cuprum Lubin, a Trefl Gdańsk z Karpatami Krosno.

- Niestety, zadanie wykonali tylko siatkarze z Gdańska, którzy w całym turnieju nie stracili ani jednego seta - mówi Artur Łabacz, trener suwalskiego klubu. - My nie wytrzymaliśmy presji wyniku, zagraliśmy słabo. Udźwignął ją za to zespół Cuprum, dla którego stawka spotkania była taka sama, jak dla nas.

Mecz z przeciwnikami z Lubina suwalczanie zaczęli strasznie stremowani. Zagrali znacznie poniżej swoich umiejętności i możliwości, pierwszego seta przegrali 14:25. W drugim nawiązali walkę, ale ulegli 22:25. Kiedy nie było już szans na awans, szkoleniowiec dał pograć nawet młodzikom, którzy za dwa tygodnie, z racji tego, że również zdobyli mistrzostwo województwa, także będą gospodarzami ćwierćfinałowego turnieju.

- Nasi kadeci w rozgrywkach o mistrzostwo województwa stracili tylko jednego seta, rządzili na parkietach tak, jak czynił to Trefl w suwalskim turnieju - mówi Artur Łabacz. - To było jednak za mało na silniejszych rywali. Na pociechę, właśnie z zespołem z Gdańska (na zdjęciach) zagrali najlepszy mecz przed własną publicznością, zdobyli najwięcej małych punktów. Zebrali doświadczenie, za rok może być tylko lepiej.

W najbliższy czwartek Artur Łabacz pojedzie jako asystent Bartosza Jasińskiego na półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Częstochowie, na który druzyna SUKSS zakwalifikowała się z drugiego miejsca ćwierćfinałowego turnieju w Suwałkach. Za niespełna dwa tygodnie to Bartosz Jasiński pomoże Arturowi Łabaczowi w prowadzeniu drużyny w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Młodzików. Siatkarze SUKSS walczą na wszystkich frontach.

WD

Fot. Miłosz Kozakiewicz

SUKSS Suwałki - Curpum Lubin 1:3

(14:25, 22:25, 25:20, 16:25)

SUKSS: Kacper Chmielewski, Jakub Żukowski, Adrian Andruszkiewicz, Jakub Meller, Patryk Harackiewicz, Adrian Żukowski, Paweł Michaluk, Daniel Kowalewski, Łukasz Chałko, Patryk Ostaszewski, Fabian Węcek, Bartosz Krajewski, Albert Panasiewicz, Kacper Iwanowicz, Damian Bartłomiej, Mateusz Rojek.

Trefl Gdańsk - Karpaty MOSiR Krosno 3:0

(25:22, 25:13, 25:19)

Kolejność: 1. Trefl Gdańsk, 2. Cuprum Lubin, 3. Karpaty MOSiR Krosno, 4. SUKSS Suwalki, 5. MKS Krasnik, 6. UKS Mickiewicz Kluczbork

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2146 4.2998
USD 0.00% 3.7388 3.8144
GBP 0.00% 4.7444 4.8402
CHF 0.00% 3.7605 3.8365
Dodaj nowe ogoszenie