27.02.2018

SUKSS Suwałki. Wygrali z kadrą Polski, Treflem, Jastrzębskim i całym województwem lubelskim

Siatkarze SUKSS Suwałki triumfowali w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Kadetów w Łebie. Turniej ten rozgrywany jest od 20 lat i jest jednym z największych i najlepiej obsadzonych turniejów w kraju.

W tym roku wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Był to ostatni sprawdzian suwalczan przed zbliżającym się Ćwierćfinałem Mistrzostw Polski.

Turniej rozgrywany był systemem „dwa sety bez względu na wynik”. Suwalczanie znaleźli się w grupie B, w której zajęli 1 miejsce.

Wyniki w grupie B:

SUKSS Suwałki – Reprezentacja Polski II   2:0 (25:12, 25:22)

SUKSS Suwałki – Jastrzębski Węgiel I        1:1 (22:25, 25:19)

SUKSS Suwałki – MKS Będzin                       2:0 (25:17, 25:22)

SUKSS Suwałki - PSP Kędzierzyn-Koźle      2:0 (25:15, 25:13)

Zajmując pierwsze miejsce w grupie, suwalczanie spotkali się w półfinale z bardzo dobrze grającym Treflem Gdańsk. Podopieczni Bartosza Jasińskiego i Artura Łabacza zagrali dużo lepszą siatkówkę, pewnie pokonali Trefl 2:0.

SUKSS Suwałki – Trefl Gdańsk 2:0 (25:21, 25:9)

W finale SUKSS Suwałki zmierzył się z kadrą województwa lubelskiego. Suwalczanie spokojnie, w swoim stylu pokonali rywala 2:0, wygrywając cały turniej.

SUKSS Suwałki – Woj. Lubelskie 2:0 (25:18, 25:19)

Najlepszym zawodnikiem drużyny z Suwałk został wybrany Damian Krakowski, natomiast tytuł MVP całego turnieju przyznany został Michałowi Jarmołowskiemu (SUKSS Suwałki).