25.09.2017

Szachy. Pięć medali suwalskich szachistów [zdjęcia]

W Wasilkowie zakończyły się mistrzostwa Makroregionu Podlasko-Lubelskiego w szachach do lat 9, 11,13. W turnieju brały udział dzieci z obu suwalskich klubów Hańcza i Jaćwież, którzy wywalczyli pięć medali, po 2 złote i srebrne i brązowy.

Dziewczęta zebrały  niemal wszystkie główne nagrody we wszystkich kategoriach wiekowych. W kategorii do lat 11 zwyciężyła Maria Pałejko, a do 9 lat na najwyższym stopniu podium stanęła Gabriela Pałejko. Srebrne medale wywalczyły Edyta Wysocka (wszystkie Hańcza) w kat. do lat 13  i Kinga Gładyszewska (Jaćwież).

W rywalizacji chłopców jedyny medal, brązowy, w kat. do lat 13 wywalczył Paweł Czarniecki. Najbardziej nie lubiane przez sportowców czwarte lokaty zajęli Błażej Pieczulis w kat. do lat 11 i  Dawid Jasulewicz do lat 9 (wszyscy Hańcza).