15.04.2019

Wigry Suwałki - Ruchu Wysokie Mazowieckie 4:1. Juniorzy starsi gromią rywali [zdjęcia]

Bardzo dobrze radzą sobie w IV lidze u boku seniorów, a rówieśników, jak dotąd, pewnie ogrywają. W 2. kolejce ligi wojewódzkiej juniorów starszych Wigry Suwałki wysoko pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie.

Był to drugi mecz z rzędu na własnym boisku i drugi raz 3 punkty zostały w Suwałkach. Zawodnicy biało-niebieskich (tym razem w czerwonych strojach) nie pozostawili złudzeń i pewnie pokonali rywali z Wysokiego Mazowieckiego.

Od pierwszego gwizdka sędziego drużyna Mariusza Cieślukowskiego dominowała i po składnych akcjach, w wielu przypadkach grając na jeden kontakt, zasypywała bramkarza przyjezdnych strzałami.

W 21 minucie w polu karnym podcięty został Łukasz Racis, który chwilę później zamienił jedenastkę na gola. Warto także podkreślić dobry występ Patryka Ołowia, okraszony dubletem. Bramkę dołożył także Wojciech Łada, strzelający ostatnio także w rezerwach suwalskiego klubu.

Goście nie przysporzyli suwalskim juniorom wiele problemów, lecz potrafili na początku drugiej połowy zdobyć, jak się później okazało, honorowe trafienie.

W ten piątek drużynę trenera Mariusza Cieślukowskiego czeka pierwszy wyjazd. O godzinie 12:00 zmierzą się w Zambrowie z tamtejszą Olimpią.

Maciej Kulbacki

Wigry Suwałki - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (2:0)

Bramki: 1:0 - Łukasz Racis 21-karny, 2:0 - Patryk Ołów 43, 2:1 - 48 minuta, 3:1 - Wojciech Łada 51, 4:1 - ' Patryk Ołów 90+1
Wigry: Krzysztof Sztukowski - Adam Czaplicki (46 Miłosz Andruczyk), Artur Sawicki (60 Daniel Mindziukiewicz), Dawid Dubiński, Adrian Niewulis (46 Norbert Śliwiński), Krystian Dubiński (60 Patryk Bogdanowicz), Wojciech Milewski, Łukasz Racis, Patryk Ołów, Łukasz Karłowicz (75 Kacper Grabowski), Wojciech Łada.