13.07.2017

Chodniki i ścieżki przy Świerkowej i Bydgoskiej. Nie złamiesz obcasa, nie przebijesz dętki [zdjęcia]

Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie nowych chodników oraz brakujących odcinków ścieżek rowerowych przy ulicach Świerkowej i Bydgoskiej.

To koniec z połamanymi obcasami na Świerkowej. Chodnik na odcinku od siedziby Starostwa Powiatowego do skrzyżowania z Jana Pawła II jest w opłakanym stanie. Dziury, wyżłobienia i spękania w betonowych płytkach, które leżą tam od powstania osiedla Północ, to codzienność przechodzących tamtędy mieszkańców.

Teraz wykonany zostanie tam nowy chodnik oraz brakujący odcinek ścieżki rowerowej, łączący drogi dla rowerów wzdłuż ulic Jana Pawła II i Pułaskiego. Ścieżka, podobnie jak ta przy ul. Jana Pawła, będzie miała nawierzchnię asfaltową.

Prace mają odbyć się także na ul. Bydgoskiej. Obecnie pomiędzy ulicami Szczecińską a Olsztyńską wcale nie me chodnika i ścieżki rowerowej. Piesi dotychczas pokonywali ten odcinek po jezdni, co często rodziło spore niebezpieczeństwo na drodze. Nowy chodnik, jak i ścieżka rowerowa będą miały nawierzchnię z kostki betonowej.

Urząd Miejski planuje zakończenie obu inwestycji do 20 października.


(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
22.04.2018

Fachowcy budowlani

Dodaj nowe ogoszenie