20.03.2017

Granty na badania i innowacje. Możesz dostać do stu tysięcy złotych

Podlaska Fundacja Rozwoju Regionalnego rozpoczęła nabór wniosków o dotacje na rozwój firm. Środki finansowe przeznaczone na granty pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Do rozdysponowania jest ok. 9 mln zł.

Firma będzie mogła uzyskać do 100 tys. zł na realizację przedsięwzięcia, które przyczyni się do zwiększenia sprzedaży, zysku lub zatrudnienia. Przedsięwzięcie musi dotyczyć wprowadzenia do oferty nowego produktu, usługi lub wdrożenia nowej technologii.

Jeżeli w tym celu firma zleci audyt stosowanej technologii, skorzysta z usług badawczych związanych z produktem lub technologią, zakupi licencję, know-how, dokona zgłoszeń wynalazku, wzoru przemysłowego lub użytkowego, będzie mogła otrzymać refundację od 70 do 85 % poniesionych w tym celu wydatków.

Granty można otrzymać na przedsięwzięcia, które są związane z przemysłem rolno-spożywczym, metalowo-maszynowym, szkutniczym, sektorem medycznym oraz ekoinnowacjami. Są to tzw. inteligentne specjalizacje województwa podlaskiego. Dodatkowo na działalność z zakresu tzw. krajowych inteligentnych specjalizacji.

Żeby otrzymać grant, przedsiębiorca powinien mieć pomysł i plan na rozwój swojej firmy, a także wybrać kontrahentów, którym zleci usługi i dostawy. Następnym krokiem jest wypełnienie i złożenie do Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego prostego wniosku, zawierającego opis planu przedsięwzięcia, zestawienie planowanych wydatków i wskazanie wybranych wykonawców.

Jeżeli firma, przedsięwzięcie i zaplanowane działania spełniają wymagane warunki, przedsięwzięcie otrzyma promesę wypłaty grantu (dofinansowania).

Kiedy firma zrealizuje swój plan, składa do Fundacji wniosek o wypłatę grantu wraz z potwierdzeniem rzeczowej i finansowej jego realizacji. Wypłata może nastąpić na rachunek firmy lub bezpośrednio do jej kontrahenta - wykonawcy prac. Szczegóły dotyczące zasad na jakich można otrzymać grant znajdują się na stronie www.grantynainnowacje.pl.

ilustracja: ekoinnowacje.edu.pl 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.28.2018 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2697 4.3559
USD 0.00% 3.6395 3.7131
GBP 0.00% 4.8744 4.9728
CHF 0.00% 3.6788 3.7532
Dodaj nowe ogoszenie