17.02.2017

Preferencyjne pożyczki na inwestycje we wschodniej Polsce. 200 mln dla mikro firm turystycznych

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z Ministerstwem Rozwoju umowę na realizację instrumentu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka, na kwotę blisko 200 mln zł, dzięki czemu mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z branży turystycznej i okołoturystycznej będą mogły uzyskać preferencyjne pożyczki na inwestycje w Polsce Wschodniej.

Pośrednicy finansowi, wybrani w konkurencyjnej procedurze przez BGK, udzielą zwrotnego wsparcia takim przedsiębiorcom. 16 lutego br. Bank Gospodarstwa Krajowego zaprosił przedstawicieli funduszy pożyczkowych, banków spółdzielczych oraz banków komercyjnych na spotkania informacyjne poświęcone możliwości współpracy pośredników finansowych we wspieraniu przedsiębiorczości w ramach programu Przedsiębiorcza Polska Wschodnia - Turystyka.

 

Konsultacje będą szansą na pozyskanie szerokiej wiedzy nt. warunków udziału w dystrybucji środków dla przedsiębiorców oraz wymianę poglądów i opinii.

 

Terminy spotkań:

 

21 lutego 2017 r. w Lublinie w Hotelu Europa (ul. Krakowskie Przedmieście 29);

 

22 lutego 2017 r. w Olsztynie w Hotelu Omega (ul. Sielska 4a), w godzinach 12.00-14.00.

 

Zgłoszenia udziału w spotkaniu należy przesyłać do 16 lutego br. na adres porpw@bgk.pl lub pod numerem telefonu 22 599 81 28, wskazując termin oraz miejsce spotkania.

 

Środki, które zostaną udostępnione przedsiębiorcom, pochodzą z funduszy europejskich poprzedniej perspektywy, łącznie blisko 200 mln zł. Z pomocy finansowej będą mogły skorzystać MŚP z Polski Wschodniej, działające w branży turystycznej lub okołoturystycznej.

 

Firmy mają szansę otrzymać dodatkowy kapitał na:

 

- budowę i remont obiektów infrastruktury uzdrowisk, związanej z rozwojem funkcji leczniczo - wypoczynkowych na terenach gmin uzdrowiskowych;

- budowę lub rozbudowę infrastruktury rekreacyjno-sportowej rozumianej, jako kompleksowa oferta usług turystycznych;

- wsparcie projektów w obszarze turystyki polegających na zwiększeniu jakości świadczonych usług i infrastruktury turystycznej;

- produkcję i sprzedaż ekologicznej żywności;

- tworzenie i rozwój parków tematycznych przyczyniających się do wzrostu ruchu turystycznego;

- powstanie i rozwój produktów regionalnych i tradycyjnych;

- przywracanie tradycyjnych zawodów – rękodzieło i rzemiosło;

- budowę i rozbudowę obiektów noclegowych.

 

W późniejszym etapie będzie możliwe również udzielanie wsparcia w formie innych instrumentów finansowych np. poręczeń i wejść kapitałowych, o ile zapotrzebowanie na tego typu inwestycje będzie zgłaszane przez przedsiębiorców.

WYG

Źródło; Ministerstwo Rozwoju

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.26.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
26.04.2024

ostrzenie pił

Dodaj nowe ogoszenie