11.07.2019

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. Pieniądze na oddolne inicjatywy [zdjęcia]

Pierwsza impreza odbyła się w miniony weekend, przed nami kolejne, wakacyjne w gminnych miejscowościach. Będą też półkolonie, szkolenia z ratownictwa oraz zawody kulinarne i rekreacyjno-sportowe.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko-Augustowskie, żeby zachęcić mieszkańców obszaru, na którym działa, do zaangażowania się w życie publiczne, w końcu ubiegłego roku ogłosiło nabór wniosków na maŁe granty, do 10 tys. zł. Dla samorządów i ich jednostek, organizacji pożytku publicznego LGR przeznaczyła kwotę 120 tys. zł.

- Wpłynęło 20 wniosków, wybraliśmy do dofinansowania 13 przedsięwzięć, które najbardziej zintegrują lokalne spoleczności - mówi Cezary Cieślukowski, prezes Stowarzyszenia LGR Pojezierze Suwalsko-Augustowskie. - Rozstrzygnęcie nastąpiło w marcu. Byliśmy pierwszą w kraju grupa rybacką, która zorganizowała konkurs na powierzenie grantów i Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potrzebowała czasu na przygotowanie procedur. Dlatego dopiero teraz podpisujemy umowy z beneficjentami.

Festyny i pikniki przez całe lato 

Najwięcej wnioskow dotyczylo organizacji imprez, festynów, dożynek, zawodów. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce już w miniony wekend w Żarnowie, gdzie festyn Gminy Augustów -  Żarnowski pempuch i ryba okraszone byly atrakcjami.

Już za tydzień, 20 lipca w Starym Folwarku Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem zaprasza na Festyn Rodzinny, będacy świętem Gminy Suwałki. Ta sama gmina już dziś zaprasza na zaplanowane na 18 sierpnia dożynki w Przebrodzie, gdzie degustacja ryb ma być najsmakowitszym punktem programu.

Za dwa tygodnie, 27 lipca na rybny piknik  i zawody drwala zaprasza Nowinka.Tydzień później, 3 sierpnia piątą edycję znanego już w całym kraju  "Biegu Wśród Krasnych Pół" przeprowadzi Gminne Centrum Czytelnictwa i Kultury w Krasnopolu, a 11 sierpnia w Bargłowie  Kościelnym odbedą się zawody-sportowo-pożarnicze dla młodzieży.

Gminna Biblioteka Publiczna w Bakałarzewie już dzisiaj zaprasza dorosłych w wieku 50+, ale nie tylko, na piknik rekreacyjno-integracyjny "Pożegnanie lata", a Klub Rowerowy MTB Suwałki 14 września organizuje międzynarodowy Kolarski Desant na Jesionową Górę.

Półkolonie dla niepełnosprawnych dzieci 

- Były też innego rodzaju bardzo ciekawe projekty - dodaje Cezary Cieślukowski. -  Stowarzyszenie Tęcza organizuje miesięczne półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi z powiatu sejneńskiego, a Ochotnicza Straż Pożarna w Bryzglu zakupi defibrylator, który umieści na budynku remizy i nauczy meiszkańców, jak obslugiwać ten ratujący życie sprzęt.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.18.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.35% 4.2186 4.3038
USD 0.51% 3.8922 3.9708
GBP 0.40% 5.0625 5.1647
CHF 0.43% 3.9654 4.0456
18.02.2020

LIDER PLACU DREWNA

Dodaj nowe ogoszenie