12.09.2017

Mistrzostwa Europy. Szelment Wielki przyjazny polskim narciarzom wodnym [zdjęcia]

Z dziewięcioma medalami reprezentanci Polski zakończyli rywalizację na Mistrzostwach Europy Juniorów i Seniorów w Narciarstwie Wodnym za Wyciągiem rozegranych na jeziorze Szelment Wielki. W wystartowało ponad 60. zawodników z Austrii, Białorusi, Izraela, Niemiec, Holandii, Ukrainy, Słowacji i Polski.

W kategorii U19 mężczyzn złoto wywalczył Konrad Zawadzki (MOS Augustów), a  w kategorii dziewcząt srebro zdobyła Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin), a brąz Zuzanna Polkowska (MOS Augustów) oraz drużyna w składzie Idalia Woźniak (Ski-Line Szczecin), Zuzanna Polkowska (MOS Augustów), Konrad Zawadzki (MOS Augustów), Konrad Oborski (MOS Augustów), Jakub Nowakowski (Ski-Line Szczecin).

W kategorii U15 brązowy krążek wywalczył Mateusz Wycisk (Zefir Bytom).  indydidualnie oraz drużyna zajął trzecie miejsce.

W rywalizacji seniorów drużyna O35 w składzie Michał Moś (Zefir Bytom) i Michał Kędrak (KNW Jaworzno) walczyła brązowy medal.

Inndywidualnie medale wywalczyli:

Srebrne: Michał Moś (Zefir Bytom) w jeździe figurowej i Michał Kędrak (KNW Jaworzno) w skokach,

Brązowy: Michał Kędrak (KNW Jaworzno) w trójkombinacji (slalom, jazda figurowa, skoki).

W dniach 15-17 września w tym samym miejscu (WOSiR Szelment) odbędą się Mistrzostwa Europy w kategorii Open. Polskę będzie reprezentowało sześciu zawodników.