09.02.2019

Wszystkiego dobrego dla chorego! Napisz list - zachęca Fundacja Dr Clown w Suwałkach

11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. To świetna okazja, by pomyśleć o chorych i podarować im ciepłe słowo i otuchę – przekonuje Fundacja „Dr Clown”, która już po raz trzeci organizuje ogólnopolską akcję pisania listów do chorych.

Akcja „Wszystkiego dobrego dla chorego” odbywa się w Suwałkach, a także 30 innych polskich miejscowościach. 

To już trzecia ogólnopolska edycja akcji Fundacji „Dr Clown”. Listy do chorych zbierane są przez Fundację
za pośrednictwem internetu oraz do pudełek zamieszczonych w wybranych punktach zaangażowanych miast. Do akcji włączają się również szkoły, przedszkola, uniwersytety. Wiadomości do chorych mają postać kartek ze słowami otuchy i życzeniami powrotu do zdrowia, nierzadko przyjmują również formę kolorowych obrazków i malunków – szczególnie, gdy ich autorami są najmłodsi. 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, oraz w okoliczne dni, wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przekażą listy chorym w szpitalach i hospicjach. W Suwałkach „doktorzy clowni” podarują pełne dobrej energii listy i kartki pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. dr. Ludwika Rydygiera oraz Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II.

– Światowy Dzień Chorego to wyjątkowe święto. Już po raz drugi w ramach ogólnopolskiej akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego” zachęcamy mieszkańców Suwałk: od przedszkolaka do starszaka, do przekazania życzeń, pozdrowień i dobrych myśli chorym w szpitalu i hospicjum. Listy pełne słów otuchy i wsparcia, a od młodszych rysunków, szlaczków i zygzaczków z pewnością rozpromienieją niejedną twarz! – relacjonuje Iwona Dąbrowska-Wojtanis, Pełnomocnik Fundacji „Dr Clown” w Suwałkach.

Co roku w akcję „Wszystkiego dobrego dla chorego” włącza się coraz więcej miejscowości. W tym roku akcja objęła 31 miast – Poza Suwałkami również Białystok, Bielsko-Białą, Bytom, Bydgoszcz, Chełm, Gdańsk, Gdynię, Kraków, Łódź, Olsztyn, Poznań, Krasnystaw, Kielce, Umer, Starachowice, Starogard Gdański, Rogoźnicę, Opole, Rzeszów, Sanok, Przemyśl, Gdańsk, Gdynia, Starogard Gdański, Sieradz, Zduńską Wolę, Toruń, Ustrzyki Dolne, Warszawę, Wrocław, Zamość, Zieloną Górę i Żywiec.

W zeszłym roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” przekazali chorym w szpitalach i hospicjach w ramach akcji „Wszystkiego dobrego dla chorego” aż 4760 listów i jeden obraz, wzbudzając emocjonalne reakcje.

– Każdy przekazany chorym list spotyka się z radością, uśmiechem i wdzięcznością, a nierzadko również ze łzami wzruszenia. Od pacjentów wiemy, że w momencie kryzysu, bólu i lęku, jakie towarzyszą chorobie, świadomość, że ktoś o nas pamięta i ciepło myśli, nawet, jeśli to nieznajoma osoba, naładowuje dobrą energią i pomaga zmagać się z napotkanymi przeciwnościami – opowiada Anna Czerniak, Prezes Zarządu Fundacji „Dr Clown”. – Wierzymy, że każdy z nas, pomagając innym, sam również otrzymuje coś niezwykle cennego, że dając – otrzymujemy – dodaje Prezes Zarządu Fundacji.

Na co dzień Fundacja „Dr Clown” prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 polskich miastach. Wolontariusze Fundacji, „doktorzy clowni”, zaopatrzeni w fantazyjne stroje, akcesoria i kolorowe noski, regularnie odwiedzają chore dzieci, osoby dorosłe i seniorów. Sięgając po elementy iluzji, klaunady, interaktywnych zabaw i animacji oraz wspierające rozmowy, niosą chorym i ich rodzinom uśmiech i pomagają im choć na chwilę zapomnieć o chorobie i wspierając proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do 60 000 podopiecznych. Więcej informacji o Fundacji „Dr Clown”: www.drclown.pl, www.facebook.com/fundacja.dr.clown, www.facebook.com/Fundacja-Dr-Clown-Oddział-Suwałki-705533062949016

Więcej informacji o akcji: Facebook: „Wszystkiego dobrego dla chorego 2019! Przekaż dobrą myśl choremu”: www.facebook.com/events/294155904617947; www.drclown.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.16.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2418 4.3274
USD 0.00% 3.8130 3.8900
GBP 0.00% 5.0136 5.1148
CHF 0.00% 3.8718 3.9500
15.12.2019

Rzęsy

15.12.2019

kanapa za 100 zł

Dodaj nowe ogoszenie