15.10.2015

Cwalina i Wacha przegrali z drugą parą na świecie

W Odense trwa zaliczany do Superseries turniej Yonex Denmark Open, z pulą nagród wynoszącą 650.000 USD. Niestety jedyni reprezentanci Polski w turnieju głównym, debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha już w I rundzie odpadli z dalszej rywalizacji. Ale odpadli z nie byle kim, bo z rozstawionymi z "2", zajmującymi 2. miejsce w światowym rankingu Indonezyjczykami Mohammadem Ahsanem/Hendrą Settawanem.

Mecz trwał 47 minut, a Polacy podjęli walkę i ulegli dopiero po trzech setach. To świadczy o rosnącej formie i nadziei na wywalczenie awansu na IO w Rio.

W i rundzie kwalifikacji do turnieju głównego odpadła para mieszana Robert Mateusiak/Nadieżda Zięba.

Gra podwójna meżczyzn
Adam Cwalina/Przeysław Wacha 26. ranking światowy)
1/16 Mohammad AHSAN/Hendra SETIAWAN (2, Indonezja, 2. r. św.) 21:11 16:21 17:21
I set: 3:0, 5:2, 8:3, 10:4, 15:5, 16:8, 19:10, 20:11, 21:11
II set: 0:4, 2:4, 4:6, 5:9, 6:13, 7:14, 8:15, 11:15, 11:17, 15:17, 16:18, 16:21
III set: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:7, 8:7, 8:12, 9:12, 9:14, 10:15, 11:16, 12:17, 16:20, 17:21,