20.11.2014

Hong Kong. Długo nie pograli

Już na pierwszej rundzie występy w rozgrywanym w Kowloon turnieju Yonex-Sunrise Hong Kong Open, z pulą nagród wynoszącą 350.000 USD swoje występy zakończyły oba polskie deble: Adam Cwalina/Przemysław Wacha i Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk. Inna sprawa, że w losowaniu nasi zawodnicy mieli pecha, trafili bowiem na rywali z pierwszej dziesiątki światowego rankingu.

Zajmujący 30 miejsce w rankingu światowym Łukasz Moreń/Wojciech Szkudlarczyk musieli uznać wyższość rozstawionych z „5”, a klasyfikowanych na 7 miejscu na świecie Koreańczyków Ko Sung Hyun/Shin Baek Choel, z którymi przegrali 9:21, 6:21.

Zdecydowanie więcej do powiedzenia, zwłaszcza w drugim secie meczu z Chińczykami Liu Xiaolong/Qiu Zihan (rozstawieni z 6, w r. św. na 8.m-cu) mieli Adam Cwalina/Przemysław Wacha.
Nasza para, zajmująca 26. lokatę w rankingu pierwszego seta przegrała 11:21. W drugim ze stanu 2:4 wyciągnęła na 6:4, prowadziła jeszcze 14:12, przegrywając 18:20 obroniła pierwszą lotkę meczową, ale przy drugiej była już bezradna, przegrała seta 19:21 i mecz 0:2.

Za występ w 1/6, czyli miejsca 17-32 premii finansowych niestety nie było, ale oba suwalsko-głubczyckie deble do rankingu dopiszą sobie po 2.220 pkt.

W Azji pozostają jeszcze Moreń i Szkudlarczyk, którzy wystąpią w rozpoczynającym się 25.11. turnieju 2014 Macau Open Badminton Grand Prix Gold (pula nagród 120.000 USD). Nasz rozstawiony z „3” debel w 1/16 zagra z parą Liang Jui Wei/Lu Chia Pin (Tajwan).