17.11.2013

Hubal pokonany, SKB Litpol-Malow liderem

W drugiej rundzie ekstraklasy badmintona, na turnieju w Solcu Kujawskim, doszło do meczu na szczycie. Aktualny wicemistrz Polski SKB Litpol-Malow Suwałki pokonał wyraźnie, bo aż 5:1, obrońców mistrzowskiego tytułu UKS Hubal Białystok. Warto odnotować debiut w suwalskim zespole urodzonej na Malezji, mającej francuski paszport, aktualnie 40 zawodniczki w światowym rankingu singlistek Sashiny Vignes Waran (na zdjęciu).

Francuzka przegrała wprawdzie z występująca w Hubalu Białorusinką Alesją Zajcewą, ale po zaciętym meczu.
- Zajcewa zagrała jak nigdy dotąd – komentowała ten pojedynek Kamila Augustyn, która z Białorusinką jeszcze nie przegrała. – Sashina niepotrzebnie starła się grać szybko, wszystko atakować. Zajcewa była na to przygotowana. Kiedy tylko została odrzucona od siatki, dłużej przetrzymana na linii końcowej kortu, dostawała lotki w zmiennym rytmie, gubiła się. Ale po Sashinie widać, że ma duży potencjał i jest wzmocnieniem naszej drużyny.

Na usprawiedliwienie wysokiej przegranej Hubala trzeba jednak dodać, że wpływ miała nie tylko bardzo dobra dyspozycja suwalczan, ale też osłabienie w zespole rywala. Hubal zagrał bez Rogalskiego, Dziółko, Mateusiaka, Narel i Zięby.
W pierwszym meczu tej rudny SKB Litpol-Malow 6:0 ograł AZS UWM Olsztyn i dzięki dwóm zwycięstwom objął prowadzenie w tabeli.

- W zasadzie dla  nas i Hubala w tym turnieju ważny był jedne mecz – bezpośredni – bo sprawa mistrzostwa kraju i tak rozstrzygnie się między nami w maju 2014 roku – tłumaczy Jerzy Dołhan, trener SKB Litpol-Malow. – W Solcu stawką były nie tyle ligowe punkty, co pokazanie rywalowi, że jesteśmy mocni i chcemy odebrać mu tytuł najlepszej drużyny w kraju. Ten cel osiągnęliśmy i to, nie tyle dzięki osłabieniu rywala, co dobrej grze wszystkich zawodników. Fajne spotkania zagrał Maciek Poulakowski, dobrze, w mikście z Michałem Łogoszem (w meczu z Olsztynem – dop. wł.) pokazała się Marysia Taraszkiewicz. Jeśli chodzi o Sashinę, jest ona po dwutygodniowym zgrupowaniu z Chińczykami i miała prawo odczuwać zmęczenie. Wyraźnie brakowało jej świeżości, na jakiej grała Zajcewa. Inna sprawa, że Francuzka mecz z Alesją rozegrała  nie najlepiej taktycznie. Ważne, ze to dostrzegła, wie jakie popełniła błędy i zapewniła, że w następnym meczu zagra już inaczej.  

Niezwykły przebieg miał II set debla mężczyzn Łukasz Moreń – Maciej Dąbrowski. Suwalczanin prowadził już 10:0 i 11:2, aby  po serii błędów własnych przegrywać 13:15 i 18:19. Na szczęście przebudzenie nastąpiło w odpowiednim momencie i Moreń wygrał drugiego seta i mecz 2:0.
- To co działo się w drugim secie po przerwie, zdarza się na korcie bardo rzadko. Ale się zdarza – tłumaczy J. Dołhan. – Łukasz poczuł się zbyt pewny siebie, zaczął grać nonszalancko. Rywal wygrał jedną, drugą lotkę i zaczął łapać przysłowiowy wiatr w żagle. I kiedy chyba uwierzył, że ogra Łukasza, ten wrócił do swojej gry, szybko zdobył trzy punkty i zakończył mecz. Inna sprawa, że Dąbrowski w tym secie zagrał naprawdę dobry badminton.      

Suwalczanie, Hubal  oraz trzeci w tabeli AZS AGH Kraków już są pewni udziału w finałowym turnieju (maj 2014). Czwartego finalistę wyłonią zaplanowane na początek lutego turnieje w Białymstoku i Częstochowie. Chętnych jest czworo, a miejsce jedno.

Wyniki II rundy
Kraków:
UKS Plesbad Pszczyna - UKS Kiko Zamość    2:4    
AZS AGH Kraków - BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa    4:2    
BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa - UKS Plesbad Pszczyna 4:2    
AZS AGH Kraków - UKS Kiko Zamość 5:1    

Solec Kujawski:
AZSUWM Olsztyn - MLKS Solec Kuj. 2:4    
UKS Hubal Białystok -SKB LITPOL-MALOW Suwałki 1:5    
SKB LITPOL-MALOW Suwałki - AZSUWM Olsztyn 6:0    
UKS Hubal Białystok - MLKS Solec Kuj. 6:0    

Tabela:        

1. SKB LITPOL-MALOW Suwałki      5       15      28 - 2
2. UKS Hubal Białystok                     5       12      25 - 5
3. AZS AGH Kraków                          5       11      18 - 12
4. MLKS Solec Kujawski                    5        7      13 - 17  
5. UKS Kiko Zamość                          5        5      11 - 19  
6. BKS Kolejarz Częstochowa            5        5      10 - 20  
7. AZS UWM Olsztyn                          5        5      10 - 20
8. UKS Plesbad Pszczyna                  5        0       5 - 25

III runda 1/2.02.2014
Częstochowa:
SKB Litpol-Malow - UKS Kiko Zamość
BKS Kolejarz Przemysłówka Częstochowa - MLKS Solec Kujawski
SKB Litpol-Malow - BKS Kolejarz Przemysłówka
UKS Kiko - MLKS Slec Kuj.

Białystok:
UKS Hubal Białystok - UKS Plesbad Pszczyna
AZS AGH Kraków - AZS UWM Olsztyn
UKS Hubal - AZS AGH
UKS Plesbad - AZS UWM

TURNIEJ FINAŁOWY: 3 i 4.05.2014 r.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie