10.09.2018

Jerzy Szleszyński nowym prezesem SKB

Nowym prezesem Zarządu Suwalskiego Klubu Badmintona został „stary” prezes Jerzy Szleszyński. Wyboru, jednogłośnie, prezesa, zarządu oraz komisji rewizyjnej dokonało 27 z 94 członków klubu, którzy wzięli udział w Walnym Zebraniu Sprawozdawczo – Wyborczym SKB.

W minionej kadencji (09.2014-09.2018) zawodnicy SKB czterokrotnie sięgali po tytuł Drużynowego Mistrza Polski, czwarty tytuł wywalczony w br. jest już 17 w 31-letniej historii klubu. Suwalczanie wywalczyli też kilkanaście medali na indywidualnych mistrzostwach kraju w różnych kategoriach wiekowych.  Po latach przerwy SKB Litpol-Malow, bo pod taką nazwą występuje w polskiej ekstraklasie, w tym roku wrócili do rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Europy i zajęli w niej wysokie 5. miejsce, a do awansu do czwórki najlepszych drużyn w Europie zabrakło suwalczanom wygrania jednej, tak, tak, jednej lotki... Takie sukcesy to efekt zaangażowania działaczy, sponsorów, trenerów i zawodników klubu, który nie należy do finansowych potentatów w polskim badmintonie. Rywale mają wyższe budżety, co pozwala im na ściąganie do siebie najlepszych zawodników nie tylko Polaków (np. Adama Cwaliny z SKB do ABRM Warszawa), ale także z zagranicy, w tym Azjatów. Mimo wszystko celem suwalskiego klubu na najbliższy sezon jest obrona tytułu najlepszej drużyny w Polsce. Dodajmy, że np. w roku 2017 dochody klubu wyniosły 542,8 tys. zł, a koszty działalności 610,2 tys. zł.

Jak protokole, zawierającym m.in. wniosek o udzielenie absolutorium władzom klubu i podziękowanie głównej księgowej, Komisja Rewizyjna, a  w wystąpieniu jej przewodniczący Henryk Grabowski, podkreśliła iż działalność finansowo-księgowa prowadzona jest bezbłędnie, a klub nie ma zadłużenia w odprowadzaniu składek do ZUS i Urzędu Skarbowego, a przeprowadzone kontrole wewnętrzne i zewnętrzne nie miały żadnych uwag do działalności finansowej klubu.

W wystąpieniach prezesa oraz działaczy apelowano do uczestniczącego w WZD Czesława Renkiewicza, Prezydenta Miasta Suwałk, o utworzenie klasy sportowej o profilu badminton w jednym z suwalskich liceów. Dotychczas bowiem szkolenie badmintona odbywa się tylko w SP 10, a prowadzi je czworo trenerów: Jerzy Dołhan, Jacek Niedźwiedzki, Jerzy Szuliński jr. i Bogdan Krysiak, do których dołączyła Olga Stankiewicz. 

W swoim wystąpieniu prezydent Suwałk Cz. Renkiewicz pogratulował działaczom i zawodnikom sukcesów nie tylko sportowych, jakie w minionej kadencji odnieśli badmintoniści, ale też w pozyskiwaniu sponsorów, zadeklarował dalsze wsparcie finansowe ze strony władz miasta i ... przeznaczenie hali OSiR, po oddaniu do użytku budowanej Arena Suwałki (służyć ma głównie siatkarzom Ślepska i piłkarzom Wigier), na ... Centrum Badmintona. 

Uczestniczący w zebraniu członek SKB i prawdopodobnie kandydat na Prezydenta Miasta Suwałk w październikowych wyborach Jerzy Ząbkiewicz zaapelował do Cz. Renkiewicza o zwiększenie finansowego wsparcia SKB do kwoty nawet 1.000.000 zł, nie dodając jednak komu i ile pieniędzy należałoby zabrać lub z jakiego źródła pozyskać dodatkowe pieniądze na ten cel. J. Ząbkiewicz zaproponował też dodanie do nazwy nowo budowanego obiektu sportowego nazwy głównego sponsora SKB czyli obu firm Litpol i Malow lub jednej z nich. Być może pomysł ten zostanie zrealizowany po powołaniu w starej hali OSiR Centrum Badmintona. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wniosek Komisji Rewizyjnej członkowie klubu jednogłośnie udzieli absolutorium ustępującemu zarządowi, a następnie, także jednogłośnie, wygrali nowego prezesa, którym został Jerzy Szleszyńki, zarząd oraz komisję rewizyjną. Na wniosek J. Szleszyńskiego przyjęto uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Członka Suwalskiego Klubu Badmintona Jerzemu Szulińskiemu (senior - na zdjęciach) i nieobecnemu za zabraniu z powodu choroby Lechowi Iwanowskiemu.   

Tadeusz Moćkun

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie