25.04.2016

Thaiti. Zwycięstwo debla Cwalina i Wacha

Suwalsko-głubczycki debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha wygrał drugi turniej w Ameryce Południowej i Środkowej. Po triumfie w Peru, w niedzielę Polacy okazali się najlepsi w Tahiti Phone International Challenge (pula nagród 17.500 USD).

Rozstawiony z „1”, klasyfikowany na 27. miejscu w światowym rankingu polski debel w pierwszej rundzie (1/8) miał wolny los.

W drugiej Polacy po 30. minutach gry pokonali 2:0 (21:17, 21:18) parę Derrick NG/Adrian Liu (Kanada, 42. w r. św.), a w półfinale po 43 minutach pokonali 2:0 (21:18, 22:20) zajmującą 62. miejsce w światowym rankingu australijską parę Matthew Chau/Sawan Serasinghe.

W finale  spotkały się dwie najwyżej rozstawione pary: „1” Cwalina/Wacha z „2” Phillip Chew/Sattawat Pongnairat (USA, 38. r. św.). Mecz trwał tylko kilka minut, bowiem w pierwszym secie, przy stanie 9:5 dla Polaków ich rywale skreczowali.