02.11.2017

Trójka faworytów w ekstraklasie badmintona

W sobotę i niedzielę w Suwałkach, Białymstoku, Nowej Dębie i Pszczynie rozegrane zostaną pierwsze turnieje ekstraklasy badmintona sezonu 2017/18. Tytułu Drużynowego Mistrza Polski bronić będzie SKB Litpol-Malow Suwałki, a wicemistrzostwa Hubal Białystok. W nowym sezonie może zamieszać debiutująca w ekstraklasie Akademia Badmintona Roberta Mateusiaka, z którą w sobotę o 16:00 w Suwałkach zagra SKB Litpol-Malow.

W SKB Litpol-Malow do rozgrywek ekstraklasy zgłoszeni zostali następujący zawodnicy: Febby    ANGGUNI, Kamila  AUGUSTYN, Monika BIEŃKOWSKA, Scott EVANS, Michał ŁOGOSZ, Kieran MERRILEES, Łukasz MOREŃ, Maciej          POULAKOWSKI, Michał SOBOLEWSKI, Maria TARASZKIEWICZ i Magdalena WITEK.

 W zespole firmowanym przez Roberta Mateusiaka (on sam nie zagra, jest bowiem oficjalnie zawodnikiem Hubala) zgłoszeni zostali dwaj byli zawodnicy SKB: Adam Cwalina i Dariusz Zięba, a także Anglik, Duńczyk i Rosjanka.

W składzie Hubala nie ma Nadieżdy Zięby, która jest w ciąży. Są za to m.in. Robert Mateusiak, Wojciech Szkudlarczyk, Adrian Dziółko, Alesja Zajceva.

Nazwiska eks zawodników SKB Litpol-Malow można znaleźć też w składach AZS AGH Kraków (Barbara Kulanty), UKS Akademia Badmintona Warszawa (Zbigniew Jasiulewicz i Kamil Turonek).

Interesująco zapowiada się też występ po latach przerwy wielokrotnego mistrza kraju Technika Głubczyce.

 Oto zestawy pierwszej rundy:

Suwałki – sobota, 4.11.

 g. 10:00 SKB LITPOL-MALOW Suwałki - KS Yonex Team Lublin

              AZSUM Łódź - ABRM Warszawa

g. 16:00 SKB LITPOL-MALOW Suwałki - ABRM Warszawa       

              AZSUM Łódź - KS Yonex Team Lublin

Niedziela, 5.11.

g. 10:00 SKB LITPOL-MALOW Suwałki - AZSUM Łódź

             ABRM Warszawa - KS Yonex Team Lublin

 

OSSM Białystok       

OSSM Białystok - UKS Hubal Białystok

UKS Akademia Badmintona Warszawa - UKS Unia Bieruń

OSSM Białystok - UKS Akademia Badmintona Warszawa

UKS Unia Bieruń - UKS Hubal Białystok

OSSM Białystok - UKS Unia Bieruń

UKS Akademia Badmintona Warszawa - UKS Hubal Białystok

MKS Stal Nowa Dęba

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - AZSAGH Kraków

wakat - MKS Stal Nowa Dęba

wakat - UKS Aktywna Piątka Przemyśl

MKS Stal Nowa Dęba - AZSAGH Kraków

UKS Aktywna Piątka Przemyśl - MKS Stal Nowa Dęba    

wakat - AZSAGH Kraków

UKS Plesbad Pszczyna

UKS Plesbad Pszczyna - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

KS Chojnik Jelenia Góra - LKS Technik Głubczyce

BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle - LKS Technik Głubczyce       

UKS Plesbad Pszczyna - KS Chojnik Jelenia Góra

UKS Plesbad Pszczyna - LKS Technik Głubczyce       

KS Chojnik Jelenia Góra - BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle

Kolejne rundy ekstraklasy rozgrywane będą w dniach 25-26.11. (SKB Litpol-Malow zagra w Białymstoku z OSSM Białystok i UKS Plesbad Pszczyna), 9-10.12. (SKB w Warszawie zmierzy się z  UKS Akademią Badmintona Warszawa, MKS Stal Nowa Dęba i LKS Technik Głubczyce), 13-14.01.2018 (SKB w Krakowie zagra z AZSAGH Kraków, Unią Bieruń i KS Chojnik Jelenia Góra) i 27-28.01.2018 (SKB w Białymstoku zagra z Hubalem, UKS Aktywna Piątka Przemyśl i BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle).

Mecze o medale rozegrane zostaną 10. i 11.02.2018, gospodarz do ustalenia.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.16% 4.2120 4.2970
USD 0.31% 3.7494 3.8252
GBP 0.11% 4.6987 4.7937
CHF 0.30% 3.8209 3.8981
Dodaj nowe ogoszenie