08.11.2016

Bowling. Ruszyła 8. edycja Suwalskiej Ligi Bowlingowej [wideo i zdjęcia]

Aż 16 drużyn w tym cztery debiutujące w poniedziałek rozpoczęło rywalizację w 8. edycji Suwalskiej Ligi Bowlingowej.

Rozgrywki zakończą się 6 marca 2017 r., ale już dziś wiadomo, że tytułu wywalczonego w 7. edycji nie obroni Sudowia, która w tej edycji występuje ale jako Darmar.  

Patronat honorowy nad ligą objął Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz, w imieniu którego życzenia sportowej rywalizacji i zwycięstwa najlepszej drużynie życzył Waldemar Borysewicz, dyrektor OSiR, którego ekipa debiutuje w tej edycji ligi. Pozostali debiutanci to MTD Butkiewicz, No Name i Mk Bowling.

Uczestnicy mają do pobicia dwa rekordy ligi: indywidualny – 296 pkt. należący do Krzystzofa Grzymkowskiego i drużynowy – 847 pkt. ustanowiony przez Sudowię. 

Dwaj  zawodnicy Eltechniur występują w Bayliner Polska Bowling Team i to ta ekipa została pierwszym liderem i rekordzistą tej edycji wygrywając 724:533 z PEC Suwałki. Indywidualnie najlepszy wynik to 240 pkt. uzyskany przez Roberta Chodorowskiego z Bayliner. W najciekawszym meczu wicemistrz z 7. edycji Stacja Paliw Oil Transfer pokonała brązowych medalistów Drewtark Sejny Frydrych 718:689.

Wyniki 1 kolejki - 7 listopada 2016:

TOR 1: PEC Suwałki (533) – Bayliner Polska Bowling Team (724)

TOR 2: PGK Suwałki (526) – SKSM (621)

TOR 3: Drewtark Sejny (689) - Stacja Paliw Oil Transfer (718)

TOR 4: Roan (567) – AQUAEL (583)

TOR 5: Darmar (539) – MK Bowling (443)

TOR 6: Linde Mir – Gaz (633)  - No Name (605)

TOR 7: Styl Kuchnie (440) – OSiR Suwałki (383)

TOR 8: PGE Dystrybucja (555) – MTD Butkiewicz (462)

 

Zapowiedź 2 kolejki - 14 listopada 2016:

TOR 1: MK Bowling - Linde Mir – Gaz godzina 18.30

TOR 2: OSiR Suwałki - PGE Dystrybucja godzina 18.30

TOR 3: No Name - Styl Kuchnie godzina 18.30

TOR 4: MTD Butkiewicz – Bayliner Polska Bowling Team godzina 18.30

TOR 5: AQUAEL -  Darmar godzina 18.30

TOR 6: Stacja Paliw Oil Transfer – Roan godzina 18.30

TOR 7: SKSM - Drewtark Sejny godzina 18.30

TOR 8: PEC Suwałki - PGK Suwałki godzina 18.30

Suwalska Liga Bowlingowa

NAZWA DRUŻYNY ZWYCIĘSTWA REMISY PORAŻKI PUNKTY MAŁE PUNKTY
1.DARMAR14012810617
2.STACJA PALIW OIL TRANSFER 1302269986
3.BAYLINER POLSKA BOWLING TEAM12032410020
4.PGE DYSTRYBUCJA1203249671
5.DREWTARK SEJNY11042210136
6.LINDE MIR GAZ1104229695
7.AQUAEL906189169
8.SKSM807168572
9.ROAN609128677
10.PEC Suwałki609128296
11.MK BOWLING5010107571
12.STYL KUCHNIE5010107079
13.NO NAME401187759
14.PGK Suwałki201347976
15.OSIR SUWAŁKI201347355
16.MTD BUTKIEWICZ101426862
Dane Indywidualne XV
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Dodaj nowe ogoszenie