13.12.2018

Park trampolin, squash i parkour w Suwałkach powstaną do końca marca. To ma być wizytówka miasta

Andrzejowi Klimasińskiemu i jego współpracownikom nie uda się otworzyć w tym roku Movement Arena Suwałki. Centrum rekreacyjno-sportowe przy ul. Szkolnej ma być gotowe do końca I kwartału 2019 r.

- Tak jak w przypadku wielu innych inwestycji, jedną z przyczyn kilkumiesięcznego opóźnienia jest brak pracowników do robót wykończeniowych – opowiada Andrzej Klimasiński. – Druga przyczyna to jakość wyposażenia takich obiektów. Uznaliśmy, że będzie lepiej zastąpić królujące na rynku chińskie urządzenia i sprzęty na coś wyższej klasy.  Wszystko musi mieć licencje, certyfikaty.

Licząca 2 tys. m. kw. hala dawnej hurtowni przy ul. Szkolnej wymagała gruntownego remontu, począwszy od wymiany instalacji, po budowę zaplecza socjalno-sanitarnego – łazienek, szatni, recepcji itp. Zainstalowane zostały trzy korty (courtwall’e) do squasha.  

- Zaangażowaliśmy najlepszych fachowców, do prac nad konstrukcjami w części, gdzie będą trampoliny oraz parkour park zaprosiliśmy suwalskie firmy  – mówi Andrzej Klimasiński. – Dzięki temu, nad wszystkim możemy czuwać na bieżąco. Naszą ambicją jest, żeby ten obiekt był wizytówką miasta.

Przy tworzeniu centrum Andrzej Klimasiński współpracuje z suwalczaninem Pawłem Roziewskim, cenionym  w Polsce specjalistą od parkourów, który razem ze swoim wspólnikiem Tomaszem Dąbrowskim  w Gdańsku, na dwukrotnie mniejszej powierzchni niż w Suwałkach, prowadzą Movement Arenę z trampolinami, ścieżkami, poduchą powietrzną i basenem z gąbkami, prowadzą zajęcia z akrobatyki, crossfitu, rock 4all, gimnastyki, kalisteniki. Uczęszczaja na nie  dla dzieci, młodzieży, zorganizowane grupy uczniów i studentów, całe rodziny.

- Otwarcie takiego powszechnie dostępnego centrum w Suwałkach spowoduje, że nasze miasto, w którym już brakuje rąk do pracy, stanie się bardziej konkurencyjne – przekonuje Andrzej Klimasiński. – Liczymy, ze samorząd nam w tym pomoże, że wzorem innych miast również nasza Rada Miejska uchwali ulgi dla przedsiębiorców inwestujących w budowę obiektów rekreacyjnych i sportowych. Ze względu na dużą powierzchnię generują one znaczne koszty, są mało dochodowe lub w ogóle nie przynoszą zysku. Dzięki nim jednak  mieszkańcy są zdrowsi.

Władze Suwałk kończą prace nad przygotowaniem uchwał budżetowych, wkrótce się okaże, na jaka pomoc będą mogli liczyć inwestorzy. Oprócz hali, Andrzej Klimasiński dysponuje sąsiadująca z boiskiem Zespołu Szkół Technicznych działką. Niewykluczone, że na tym terenie powstanie parkour street workout podobny do tego nad Zalewem Arkadia, który zaprojektował właśnie Tomasz Dąbrowski.

Najpierw trzeba jednak oddać do użytku Movement Arenę Suwałki. Z zapowiadanych wcześniej atrakcji, trochę później niż pozostałe części, zostanie otwarty laser park, czyli paintball elektroniczny.

Wojciech Drażba

Na zdjęciu: Jeszcze w czerwcu Andrzej Klimasiński wierzył, że uda się otworzyć obiekt do końca tego roku

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
12.09.2019 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.2334 4.3190
USD 0.00% 3.8139 3.8909
GBP 0.00% 5.0153 5.1167
CHF 0.00% 3.8561 3.9341
Dodaj nowe ogoszenie