13.10.2018

Gmina Raczki. W nowe fundamenty remizy wmurowano akt erekcyjny [zdjęcia]

Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński wraz z małżonką i Romualdem Łanczkowskim, kandydatem do Rady Sejmiku Wojewódzkiego dokonali w sobotę symbolicznego wmurowania aktu erekcyjnego w fundamenty rozbudowywanej remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach.

Rozbudowa budynku to jedna z najbardziej kosztownych inwestycji budowlanych realizowanych przez raczkowski samorząd. Ma kosztować ponad dwa miliony złotych. Jest jednak konieczna, bo mieszkańcom Raczek i gminy od lat doskwiera problem braku sali konferencyjnej z prawdziwego zdarzenia.

Inwestycję rozłożono na raty. Do 15 grudnia ma zakończyć się pierwszy etap budowy - nowa część zostanie wybudowana do wysokości obecnej podłogi piętra i zabezpieczona. Kwotę 400 tys. złotych na powiększenie budynku,dzięki wsparciu wiceministra Jarosława Zielińskiego,udało się pozyskać z Narodowego Centrum Kultury. Podczas ostatniej wizyty w Suwałkach premier Mateusz Morawiecki obiecał kolejne 100 tys. złotych z rezerwy ogólnej państwa.

- Postaram się, aby w przyszłym roku na ten cel znów znalazła się odpowiednia kwota, tak, aby można było kontynuować i zakończyć budowę. Mam nadzieję, że już niedługo spotkamy się w środku remizy – mówił w sobotę w Raczkach Jarosław Zieliński. - W Polsce wschodniej wciąż brakuje obiektów kulturalnych. Trzeba rozbudowywać infrastrukturę, tak, aby można było gościć nawet duże, przyjezdne spektakle. Zespoły ludowe również powinny mieć odpowiednie miejsce do spotkań. Podtrzymują bowiem kulturę i tradycję, z której wszyscy się przecież wywodzimy – mówił.

Podkreślał, iż współpraca samorządu z rządem jest bardzo ważna

- Trzeba współpracy, synergii. Samorządy powinny zgłaszać swoje potrzeby, zabiegać o realizację pomysłów. W gminie Raczki tak się dzieje – dodał.

Wiceminister zapowiedział, że już niebawem w miejscowości ruszy budowa posterunku policji.

- Działka pod budowę została przekazana, pieniądze są, możemy ruszać. W całej Polsce powstanie 100 posterunków policji. Wszystkie bardzo podobne, ponieważ budowane według jednego projektu. Tak będzie taniej i szybciej – mówił J. Zieliński.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie