17.03.2024

KS Grabówka - Wigry Suwałki 1:3. Plan został wykonany

W pierwszym wyjazdowym meczu rundy wiosennej piłkarze suwalskich Wigier odnieśli pewne zwycięstwo 3:1 nad zespołem KS Grabówka. Na listę strzelców wpisali się Pavlo Berezianskyi, Maciej Makuszewski i Filip Kozłowski. Wszystkie trafienia padły w drugiej połowie.

Planem sztabu szkoleniowego Wigier na to spotkanie było przede wszystkim dobrze rozpocząć spotkanie, kontrolować jego przebieg i wywieźć 3 punkty. Biało - Niebiescy nie chcieli popełnić prostych błędów na samym początku meczu tak jak się to zdarzało w meczach sparingowych i spotkanie rozpoczęli z dużym spokojem i rozwagą. Z biegiem czasu narzucili rywalom swój styl gry i szukali trafienia otwierającego wynik, ale dośrodkowania i próby zagrań prostopadłych piłek na słabej nawierzchni boiska w Grabówce były bardzo niedokładne.

W tych pierwszych 45 minutach warto wymienić jedynie świetny strzał z przewrotki w wykonaniu Kamila Zalewskiego, który nożycami huknął po dośrodkowaniu Bartosza Gużewskiego, ale pewnie w bramce zachowował się bramkarz, wychowanek suwalskich Wigier – Krzysztof Sztukowski. Mimo przewagi Biało - Niebieskich, którzy w tym meczu zagrali w biało - czarnych trykotach pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron Wigry zaatakowały jeszcze mocniej. W przelotnych opadach śniegu, które jeszcze mocniej utrudniły płynne operowanie piłką warto było próbować strzelać z dystansu. Po jednej takiej próbie Macieja Makuszewskiego, suwalczanie mieli rzut rożny, którego na gola zamienił Pavlo Berezianskyi. To już drugie trafienie głową po stałym fragmencie gry nowego stopera suwalskich Wigier.

Drugi gol padł w 63 minucie meczu. Po mocnym uderzeniu Kamila Zalewskiego, odbitą piłkę z najbliższej odległości skierował głową do bramki Maciej Makuszewski. Biało - Niebiescy prowadzili 2:0.

W 80 minucie w krótkim odstępie czasu piłkarze Wigier mieli dwa rzuty wolne. Przy drugim z piłką minimalnie minął się Pavlo Berezianskyi, a spadającą piłkę kopnął Filip Kozłowski. Z dozą szczęścia i przypadku futbolówka odbiła się od obrońców i wpadła do siatki. Krzysztof Sztukowski po raz trzeci musiał wyciągać ją z siatki.

Pewne zwycięstwa Wigry nie ustrzegły się jednak błędu. Przy próbie odbioru piłki od rywala przez Filipa Kozłowskiego arbiter dopatrzył się faulu i podyktował rzut karny. Strzał z 11 metrów na gola zamienił kapitan gospodarzy – Krystian Maciejuk. Mimo straty bramki, wspomniany wcześniej plan na to spotkanie został pewnie zrealizowany.

To drugie zwycięstwo w rundzie wiosennej piłkarzy Wigier, którzy pozostali na 2. miescu w tabeli ze stratą 2 punktów do KS Wasilków, który w Śniadowie wygrał 3:0.

KS Grabówka - Wigry Suwałki 1 : 3 (0:0)

Bramki: 0:1 - Pavlo Berezianskyi 58, 0:2 - Maciej Makuszewski 63, 0:3 - Filip Kozłowski 79, - Krystian Maciejuk 87-karny

KS Grabówka: Krzysztof Sztukowski - Maciej Stachelek Stachelek, Szymon Kuczyński, Jakub Tomar, Michał Kapla, Dominik Łapiński Dominik, Bartosz Gołaszewski, Jakub Demiańczuk, Maciej Polak, Krystian Maciejuk, Kacper Harasimczuk.

Wigry: Jakub Kanclerz – Pavlo Berezyanskyi, Jakub Płoszkiewicz, Oskar Osipiuk, Adrian Karankiewicz, Łukasz Kubrak (60 Filip Kozłowski), Maciej Makuszewski, Bartosz Gużewski, Kacper Głowicki, Krzysztof Cudowski (60 Przemysław Modzelewski), Kamil Zalewski.