11.06.2014

Na Leśnej dziury będą jeszcze przez kilka lat

Początkowy odcinek drogi, która aktualnie zastępuje ulicę Buczka jako zachodni wlot do miasta, aż prosi się o nową nawierzchnię. Kierowcy skarżą się na dziury i proponują wylanie tam asfaltu. ZDiZ apeluje jednak o cierpliwość. Ulica ta ma bowiem zostać zrobiona w ramach budowy Trasy Wschodniej.

Kierowcy wyjeżdżający z miasta ulicą Leśną, zamiast wybrać krótszą drogę i wyjechać naprzeciwko drogi na lotnisko, skręcają do ronda na Buczka. Mogą też przejechać wylotowym odcinkiem Leśnej, ale dziury w żwirowej nawierzchni drogi są tam tak duże, że trzeba liczyć się z uszkodzeniem podwozia. - Muszę się kręcić po rondach zamiast przejechać na wprost. A równiarki tam jeszcze nie widziałem - narzeka suwalczanin, mieszkający w bloku przy Buczka.

Kilkusetmetrowy odcinek Leśnej remontu nie doczeka się jednak zbyt szybko. Ratusz zamówił właśnie dokumentację tej drogi. Oprócz niej zbudowane zostanie kolejne rondo na ulicy Buczka. Będzie to pierwszy element Trasy Wschodniej, która przecinając Wojska Polskiego, Sejneńską i Pułaskiego połączy ulicę Buczka z północnym odcinkiem ulicy Reja. - Wyłoniono już wykonawcę, który zaprojektuje tę drogę - mówi Tomasz Drejer, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni.

Drogowcy, kierując się zasadą „po co robić dwa razy", chcą, aby końcowy odcinek Leśnej powstał dopiero w ramach budowy wschodniej obwodnicy. - Zaasfaltowanie, a potem rozbieranie drogi jest bez sensu - uważa Drejer. Podkreśla za to, że są już prowadzone zabiegi, aby budowę tej drogi rozpocząć w jak najszybszym czasie.

Zdaniem zastępcy dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni również ciągłe wyrównywanie tej drogi jest bezcelowe. - Odnowiona nawierzchnia wytrzymuje tam maksymalnie tydzień. Po opadach deszczu jeszcze krócej - przyznaje szef suwalskich drogowców. Zachęca też, aby kierowcy trochę nadkładali drogi i do Buczka dojeżdżali drugim rondem. - To mniej uciążliwe, ale i bezpieczniejsze - podkreśla podkreśla koordynator inwestycji i remontów.

(mkapu)

[02.04.2014] Drogowa czkawka

[11.04.2014] Nowa droga odciąży centrum miasta [wizualizacja]

[06.06.2014] Mają ostatni tydzień, aby skończyć rondo na Reja [zdjęcia]

[10.06.2014] Drogowcy kończą rondo na Klonowej [zdjęcia]

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie