16.03.2024

Brawo! Po wygranej ze Skrą Bełchatów, SUKSS Suwałki w Półfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych

W piątek juniorzy młodsi SUKSS Suwałki wygrali z SKPS Dunajcem Nowy Sącz 3:0, w sobotę równie gładko pokonali 3:0 rówieśników z Bełchatowa i na dzień przed zakończeniem turnieju w hali Szkoły Podstawowej nr 10 w Suwałkach zapewnili sobie awans do grona 16 najlepszych drużyn kraju.

Wraz z SUKSS, awans z suwalskiego ćwierćfinału zapewnił sobie zespół AKS Rzeszów, który wczoraj nie dał szans Skrze Bełchatów, a dzisiaj równie szybko rozbił przeciwników z Nowego Sącza.

Stawką niedzielnego spotkania SUKSS Suwałki – AKS Rzeszów będzie więc „tylko” pierwsze miejsce w turnieju.

Podobnie jak w piątek, kłopoty  z rywalami głośno dopingowana we własnej hali suwalska drużyna miała tylko w pierwszym secie, wygranym po zaciętej wale 25:22.

Trener SUKSS Bartosz Jasiński postawił na ten sam skład: Michał Wiśniewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski, libero Bartosz Harackiewicz, i ponownie się nie zawiódł. Na początku drugiego seta gospodarze grali z przeciwnikami punkt za punkt, ale przy stanie 10:9 Michał Wiśniewski obił blok i dal swojej drużynie dwupunktowa przewagę. Wkrótce podobnie uczyni na środku Olaf Madejski i było 13:10 dl SUKSS-u. Zaraz znowu zapunktował ze skrzydła Michał Wiśniewski, rywale odpowiedzieli atakiem w aut , Biało-Niebiescy wyszli na 15:11 i w kolejnych akcjach już tylko zwiększali przewagę. Olaf Madejski po kontrze zdobył punkt na 24:17, gracze Skry obronili atak Adriana Rogowskiego i tego setbola, ale po chwili zaserwowali w siatkę i SUKSS wygrał 25:18.

Trzecia partia to już od początku wyraźna dominacja naszych siatkarzy. Uciekli na 6:3, 15:9 i 21:13. Świetnie bronił Bartosz Harackiewicz, przy kontratakach piłki umiejętnie rozdzielał Bartosz Ćwikowski , a asem seta na 25:16 i mecz na 3:0 zakończył Michał Przeborowski. Zapanowała ogromna radość naszych 16-17- latków, dla których awans o Półfinału Mistrzostw Polski jest pierwszym olbrzymim sukcesem.

(25:22, 25:18, 25:16)

SUKSS: Michał Wiśniewski, Olaf Madejski, Bartosz Sawicki, Bartosz Ćwikowski, Adrian Rogowski, Michał Przeborowski, Bartosz Harackiewicz (libero) oraz Aleksander Plauszta, Igor Karczewski, Sebastian Staszkiewicz, Michał Markowski, Gabriel Jarząbski, Bartosz Sadłowski, Oscar Walendzewicz.

Niedziela, 17 marca

EKS Skra Bełchatów – SKPS Dunajec Nowy Sącz godz. 10:00

SUKSS Suwałki – AKS Rzeszów – godzinę po zakończeniu pierwszego spotkania

[15.03.2024] SUKSS Suwałki – Dunajec Nowy Sącz 3:0. Juniorzy młodsi o krok od Półfinału Mistrzostw Polski [foto]