19.04.2024

Historia pewnej kradzieży… - obejrzyj Pokój nauczycielski z KINOCHŁONEM

data wydarzenia: 25.04.2024

Ktoś kradnie! Nikt nikogo za rękę nie złapał, ale faktem jest, że znikają pieniądze… Czy zechcecie zajrzeć razem z KINOCHŁONEM w kulisy prywatnego śledztwa, jakie w pokoju nauczycielskim przeprowadzi Carla Nowak? – Nic prostszego, wystarczy być w czwartek 25 kwietnia 2024 o godz. 18:30 w augustowskim kinie Iskra (ul. 3 Maja 38), gdzie rozpocznie się projekcja filmu pt. „Pokój nauczycielski” w reżyserii Ilkera Çatak.

Obraz, który był niemieckim kandydatem do Oscara, opowiada historię młodej nauczycielki w gimnazjum za naszą zachodnią granicą. Jej bardzo dobre, do tej pory, relacje z uczniami zostają nadwyrężone, gdy w szkole dochodzi do serii kradzieży, a dochodzenie personelu, w tym samej Carli, prowadzi do oskarżeń i nieufności wśród oburzonych rodziców, opiniotwórczych kolegów i rozzłoszczonych uczniów. Uwięziona w środku tej złożonej sytuacji, Carla próbuje mediować, ale im bardziej stara się postąpić właściwie, tym jej położenie staje się coraz bardziej rozpaczliwe…

To nie jest kolejny film o szkole i nauczycielach, choć – bez wątpienia o nich właśnie opowiada – to studium problemu tak umiejętnie poprowadzone, że ociera się o thriller. Precyzyjna konstrukcja, świetne aktorstwo oraz trafnie zobrazowane mechanizmy społeczne zagwarantują Państwu seans, który na długo pozostanie w pamięci.

Gościem pokazu i naszym przewodnikiem po meandrach „Pokoju nauczycielskiego” będzie Mateusz Demski, dziennikarz i krytyk filmowy. O kinie pisze w „Przekroju”, „Przeglądzie”, „Czasie Kultury” i na portalu Papaya.Rocks. Na koncie ma rozmowy m.in. z Terrym Gilliamem, Gasparem Noé, Bong Joon-ho, Kristen Stewart, Siergiejem Łoźnicą, Bélą Tarrem, Françoisem Ozonem, Dario Argento, Costa-Gavasem, Albertem Serrą, Kantemirem Bałagowem, Corneliu Porumboiu. W wolnych chwilach poszerza kolekcję gadżetów z „Gwiezdnych wojen”.

Serdecznie zapraszamy i obiecujemy, że nie będzie z tego filmu żadnej klasówki. Bądźcie z nami!

DKF KINOCHŁON

- - -

Cennik i rezerwacja biletów:

Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł

Bilet ulgowy: 12 zł

Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie