18.10.2021

Raduj się serce. Koncert z okazji Święta Niepodległości

data wydarzenia: 11.11.2021

11 listopada spotkamy się na wyjątkowym koncercie z okazji Święta Niepodległości. Usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza oraz trojga znakomitych solistów: Justyny Reczeniedi, Natalii Winnik oraz Rafała Grozdewa.

11.11.2021, godz. 18.00 
Sala im. A. Wajdy, ul. Jana Pawła II 5

Bilety: 40 zł KUP TERAZ >> lub w kasie SOK
z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%

zamów transport door-to-door >>

W programie specjalnego koncertu z okazji Narodowego Święta Niepodległości zatytułowanym “Raduj się serce” usłyszymy najbardziej znane polskie pieśni patriotyczne oraz utwory polskich kompozytorów w wykonaniu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Krzysztofa J. Kozakiewicza oraz znakomitych polskich solistów:  Justyny Reczeniedi (sopran), Natalii Winnik (mezzosopran) oraz Rafała Grozdewa (tenor).

Justyna Reczeniedi – urodzona w Warszawie śpiewaczka, polonistka, doktor habilitowana sztuk muzycznych w dyscyplinie wokalistyka. Ostatnia uczennica Bogny Sokorskiej, „Słowika Warszawy”. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Zdzisławy Donat (dyplom z wyróżnieniem) oraz Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale filologii polskiej. W latach 2004–2017 solistka Warszawskiej Opery Kameralnej. Obecnie solistka Polskiej Opery Królewskiej. Laureatka konkursów wokalnych w Polsce, w Austrii  i we Włoszech. Nagrała kilka płyt solowych z zespołem Con Passione Jerzego Cembrzyńskiego. Występowała na deskach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Opery na Zamku w Szczecinie, Opery Narodowej w Rydze, Teatru Muzycznego w Poznaniu; współpracuje z filharmoniami i scenami koncertowymi w Polsce i za granicą (Austria, Grecja, Hiszpania, Japonia, Kanada, Litwa, Łotwa, Liban, Niemcy, Węgry). Kreowała takie role jak: Gilda w Rigoletto i Violetta Valery w Traviacie Verdiego, Despina i Fiordiligi w Cosi fan tutte Mozarta, Eugenia w Il filosofo di Campagna Galuppiego, Basia w Krakowiakach i góralach Kurpińskiego, Adela w Zemście nietoperza Straussa, Cherubin w Weselu Figara Mozarta, Serpina w La serva padrona Pergolesiego, Rowan w Małym Kominiarczyku Brittena, Kasia w Nędzy uszczęśliwionej Kamieńskiego i in. Brała udział w licznych kursach mistrzowskich z maestrą Teresą Żylis-Garą. Od lat jest także pod opieką artystyczną Jagny Sokorskiej-Kwika. Z powodzeniem obraca się w różnych stylach muzycznych: od opery i oratorium poprzez pieśń, operetkę, musical, muzykę filmową oraz poezję śpiewaną. Jest autorką biografii swojej maestry Bogna Sokorska. Życie i kariera Słowika Warszawy – wspomnienie oraz monografii wybitnego tenora Stanisława Gruszczyńskiego. Jest także twórczynią projektu Baby Opera – Operowe Zwierzaki – serii pluszowych maskotek śpiewających muzykę klasyczną jej głosem dla dzieci 0+, opracowanych w celu wspomagania ich rozwoju. Nagrodzona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Natalia Winnik – Ukończyła z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, m. in. w 2011 r. zdobyła Nagrodę Specjalną w XI. Międzynarodowym Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku, a w 2014 roku I. Wyróżnienie. W 2015 roku została laureatką Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Muzyka bez granic” w Druskiennikach /Litwa/. zdobywając III nagrodę. W 2017 roku zdobyła III nagrodę w III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku – Zdroju oraz została finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Operowego „Magda Olivero” w Mediolanie /Włochy/. Już w trakcie studiów występowała na deskach Warszawskiej Opery Kameralnej kreując postać Cherubina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta oraz Orfeusza w „Labiryncie Orfeja” Nikolet Burzyńskiej. Współpracowała z dyrygentami takimi jak: Kazimierz Dąbrowski, Tomasz Radziwonowicz, Ignacy Ołów, Marta Kluczyńska, Janusz Przybylski, Marta Kosielska, Krzysztof Jakub Kozakiewicz, Jan Ślęk, Krzesimir Dębski, Michael Kuhn. Obecnie jest solistką Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Koncertuje w kraju oraz za granicą.

Rafał Grozdew – tenor, pedagog, doktor nauk muzycznych. Wykładowca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie i UMCS w Lublinie. Odznaczony Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Występował za granicą m.in. w: Szwajcari, Luxemburgu, Francji, Niemczech i Danii. W Polsce m.in. w: Operze Bałtyckiej, Teatrze Narodowym, Teatrze Polskim i w Studiu S1. W Filharmoniach m.in. w: Warszawskiej, Bałtyckiej, Szczecińskiej, Poznańskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, Podlaskiej. Koncerty z jego solowym udziałem transmitowane były w TVP. Poszukuje nowych rozwiązań muzycznych łącząc brzmienia klasyczne z etnicznymi. Współpracował również z takimi zespołami i artystami jak Magne Furuholmen (założyciel A-ha), Apparatjik, Concha Buika czy Todd Barton. Album „Etnofonie Kurpiowskie” z jego udziałem otrzymały nominację do nagrody „Koryfeusz Muzyki Polskiej”. Jest zafascynowany muzyką dawna i barokową i w niej się specjalizuje. Współpracuje z zespołami (Jerycho, Ars Nova, Sabionetta, Orkiestra Wielkich Bębnów). W swoim dorobku ma również wykonania utworów współczesnych – tworzą dla niego tacy kompozytorzy jak Krzesimir Dębski i Michał Lorenc. Był jurorem konkursów wokalnych, m.in.:  Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Giulio Perottiego w Ueckermünde.

Wydarzenie odbędzie się w aktualnym reżimie sanitarnym, a jego uczestnicy są zobowiązani do stosowania się do powszechnie obowiązujących przepisów sanitarnych, m.in.: zakrywania ust i nosa środkami ochrony osobistej (maseczka, przyłbica), używania płynu odkażającego dłonie, zachowania przepisowej odległości podczas przepływu na widownię i złożenia pracownikowi obsługi widowni obowiązkowego, pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia. Dokument można pobrać ze strony SOK (Oświadczenie dorośli / Oświadczenie dzieci) i przynieść wypełniony lub wypełnić na miejscu. Szczegóły w Regulaminie imprez i wydarzeń artystycznych organizowanych w Suwalskim Ośrodku Kultury.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Promień Mońki

27.04.2024
18:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.27.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
26.04.2024

ostrzenie pił

Dodaj nowe ogoszenie