23.02.2021

Rozmarino wraca po pandemicznej przerwie. Jam Session i wystawa Kryzys tożsamości

data wydarzenia: 26.02.2021

Nareszcie. Po miesiącach przymusowego zamknięcia, wracają tak lubiane, nie tylko przez suwalczan, imprezy w Rozmarino.

Już w piątek muzyka na żywo. Po raz 75-ty odbędzie się Wide Open Jam Session. Po raz pierwszy jednak w reżimie sanitarnym. „Ogród Zimowy" będzie typową salą koncertową, bez stolików i otwartego baru. W pomieszczeniu będą krzesła poustawiane w rzędy tzw. ustawienie kinowe.

Udział w jamie zapowiedzieli: Marek Brzeziński (ex Night Come), Krzysiek Anuszkiewicz, Andrzej Łanczkowski, Andrzej Zdaniuk ( ex Browar Blues Band ), Romek Bejnar, Mariusz Panasiewicz, Gienek Roszko ( Friends of Blues ), Mirek Korycki ( Age ), Bogdan Górski ( ex Select ) i inni.

Organizatorzy przypominają o konieczności wypełnienia oświadczeń ( do pobrania na stronie internetowej lub wypełnienia przed wejściem ), konieczności posiadania maseczki, zachowania dystansu i uśmiechu na twarzy:)
Wstęp wolny.

Rozmarino zaprasza również na nową wystawę "Kryzys tożsamości" Michała i Katarzyny Hellerów.

- Zdjęcia prezentowane na wystawie zostały zrobione wiosną 2020 podczas pierwszej przymusowej izolacji społecznej. Autorzy fotografii mówią, że wystawa powstała spontanicznie i rodzinnie. Wiosną 2020, podczas rodzinnych spacerów po lesie, pojawiły się „maski naturalne", stworzone z takich materiałów, jak kora brzozy czy mech, a później maski skonstruowane z kredek i klocków lego, a nawet  ze znalezionej taśmy foliowej, ograniczającej gdzieś przestrzeń na ulicy. Tak powstałe maski stały się kanwą do serii fotografii portretowych, zrealizowanych w sposób zawodowy przez Michała Hellera, według stylizacji i charakteryzacji swojej żony - Kasi Heller. Wystawa, oprócz swoich wysokich walorów technicznych i estetycznych, które trzeba tu wyraźnie podkreślić, niesie ze sobą, nieustannie zadawane przez wielu z nas, pytanie o naszą najbliższą przyszłość – pytanie, które zadajemy coraz wyraźniej i głośniej - zachęca Radosław Krupiński.

Projekt "Kryzys tożsamości" można było oglądać w Białymstoku na parkanie głównego wejścia do budynku Archiwum Państwowego w okresie wiosny i lata 2020 roku  (organizatorem była Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku).  Dzięki inicjatywie Stowarzyszenia PAcamera CLUB – Mała Szkoła Fotografii, wystawę można zwiedzić w Ogrodzie Zimowym Galerii Austeria ROZMARINO. Właściciele Austeri- Krystyna i Piotr Bagińscy są głównymi organizatorami ekspozycji towarzyszącej wspaniałemu koncertowi.

Wystawa będzie udostępniana z zachowaniem prawnych obostrzeń regulujących społeczny dostęp do instytucji kultury w Polsce.

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
03.08.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5133 4.6045
USD 0.00% 3.7492 3.8250
GBP 0.00% 5.2405 5.3463
CHF 0.00% 4.0567 4.1387
08.03.2021

Tokarz-Frezer

Dodaj nowe ogoszenie