20.07.2020

Zostań inżynierem. Zmieniaj wszystko - zachęca Politechnika Białostocka

Pandemia podkreśliła istotną rolę inżynierów w naszym życiu. To oni wspierają technicznie personel medyczny, projektują urządzenia, które ratują życie. Jedna z takich maszyn, przydatnych w walce z wirusem, pojawiła się w najnowszym video promującym studia na Politechnice Białostockiej.

Główną bohaterką filmu jest mała dziewczynka, która dzięki dziadkowi odkrywa pasję do majsterkowania. Z czasem widzi też, że problemy, takie jak zepsuty przedmiot, mogą być pretekstem do tworzenia nowych, lepszych projektów. Kieruje nią chęć eksperymentowania. W momencie zagrożenia pandemią jest gotowa do działania, bo dzięki możliwościom, jakie dała jej uczelnia techniczna, może zmierzyć się z każdym problemem.

Studia techniczne gwarancją dobrej pracy

Film podkreśla rolę inżynierów - innowatorów w codziennym życiu. Studia techniczne to idealny wybór dla tych, którzy już teraz myślą o swojej przyszłości: są gwarancją dobrej, stabilnej i atrakcyjnej pod względem finansowym pracy.

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim takie kierunki jak: automatyka i robotyka, elektronika i telekomunikacja, informatyka, inżynieria biomedyczna czy biotechnologia należące do grupy tzw. kierunków wirusoodpornych. Ich absolwenci nawet w czasach globalnego kryzysu nie muszą obawiać się o pracę i w każdej chwili mogą ją kontynuować zdalnie. Warto, aby pamiętali o tym tegoroczni maturzyści i już na etapie wyboru studiów, myśleli o swojej przyszłości.

Specjaliści inżynierowie znaleźli się w pierwszej piątce najbardziej poszukiwanych pracowników według raportu płacowego Hays Poland 2020, opublikowanego na początku tego roku. Autorzy zestawienia podkreślili też, że pracodawcy chętniej zatrudniają kandydatów z rozwiniętymi umiejętnościami technicznymi i cyfrowymi. 

Mimo pandemii, potwierdziły się dane z raportu, co oznacza, że doceniliśmy rolę inżynierów – mówi prof. Lech Dzienis, rektor Politechniki Białostockiej. To oni swoją wiedzą techniczną wsparli i nadal wspierają m.in. służby medyczne w walce z wirusem. Inżynierowie tworzą rozwiązania dla zmieniającej się rzeczywistości.

Już w pierwszych dniach pandemii Politechnika Białostocka udostępniła kamery termowizyjne do pomiaru temperatury ciała m.in. pacjentów Białostockiego Centrum Onkologii. W oparciu o druk 3D przygotowała ponad 2 tys. przyłbic medycznych oraz 160 różnego typu łączników do masek twarzowych umożliwiających zamontowanie odpowiedniego filtra. Organizowała również zbiórki publiczne. Kilka kolejnych inicjatyw jest w fazie projektów.

Zostań inżynierem. Zmieniaj wszystko

Absolwenci uczelni technicznych należą do najbardziej pożądanych specjalistów na rynku pracy, ich pomysły napędzają innowacyjne sektory gospodarki.

Dziedziny inżynierskie to kierunki twarde. Studiować na nich powinny osoby odważne, kreatywne, otwarte na zmiany i patrzące w przyszłość. Chciałabym, aby wiedzieli o tym kandydaci na studia – mówi dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, rektor-elekt Politechniki Białostockiej.

Dlatego, jeśli interesujesz się innowacyjnymi technologiami, chcesz zdobyć ciekawy zawód i studiować na największej uczelni technicznej w północno-wschodniej Polsce, wybierz studia na Politechnice Białostockiej!

Podjęcie decyzji ułatwi nowy serwis: zmieniajwszystko.pl oraz film , który powstał z myślą o młodych ludziach, pragnących zmieniać świat. Niezbędną przestrzeń oraz wsparcie do eksperymentowania dają studia na Politechnice Białostockiej.

Rekrutacja 2020/2021

Rekrutacja zainteresowanych podjęciem studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na Politechnice Białostockiej w roku akademickim 2020/2021 wciąż trwa. Na sześciu wydziałach uczelnia przygotowała łącznie 2081 miejsc. Największe limity przyjęć – od 300 do 120 osób – mają kierunki: informatyka, budownictwo, logistyka oraz mechanika i budowa maszyn. Pełna lista kierunków dostępna jest pod adresem: rekrutacja-studia-1-i-2-stopnia/kierunki-studiów.

Zapisy w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów potrwają do 13 sierpnia (Uwaga! do 27 lipca w przypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie na kierunki: architektura, architektura wnętrz, grafika).

Ostateczną listę kandydatów przyjętych na studia poznamy 2 września.

Natomiast rejestracja chętnych do podjęcia studiów w trybie niestacjonarnym rozpocznie się 3 września. Szansę będzie miało wtedy 1060 kandydatów.

Szczegóły na zmieniajwszystko.pl

 

 

              Koło Naukowe Robotyków, Wydział Mechaniczny 

 

                Koło Naukowe Mobilne Systemy Inteligentne, Wydział Informatyki

 

       Studenckie Koło Naukowe Logisquad, Wydział Inżynierii Zarządzania

 

     Studenckie Koło Naukowe Konstruktor, Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku

 

             Koło Naukowe Systemów Wbudowanych "W sieci rzeczy", Wydział Elektryczny

 

             Koło Naukowe Forma, Wydział Architektury 

 

Poniżej kadry z filmu promującego rekrutację na Politechnice Białostockiej: 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Zapraszamy na relację na żywo


KS Wasilków


Wigry Suwałki

04.05.2024
16:00

Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.05.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
04.05.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie